Інтернет-видання Бессарабії

ПРЕДСТАВНИКИ БОЛГРАДУ ВІДВІДАЛИ БІЗНЕС-ФОРУМ У РУМУНІЇ: ЯК ОДИН ПРОЄКТ ОБ’ЄДНАВ ГРОМАДИ ТРЬОХ КРАЇН

20 Вересня 2022 16:33
Тетяна Манолова
ПРЕДСТАВНИКИ БОЛГРАДУ ВІДВІДАЛИ БІЗНЕС-ФОРУМ У РУМУНІЇ: ЯК ОДИН ПРОЄКТ ОБ’ЄДНАВ ГРОМАДИ ТРЬОХ КРАЇН

В рамках проекту BSB1010 «Розвиток та просування спільного спадщини» операційної програми EMS «Басейн Чорного моря 2014-2020» відбувся міжнародний бізнес-форум у місті Мурфатлар, Румунія. Це вже другий захід для підприємців, туристичних операторів, журналістів, муніципальних радників, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій трьох країн-партнерів – Болгарії, Румунії та України у рамках його програми.

Захід був організований з метою підбиття підсумків чергового етапу реалізації міжнародного проєкту «Розвиток та просування спільної спадщини» BSB1010 у рамках спільної операційної програми EMS «Басейн Чорного моря 2014-2020» у Румунії, а також обговорення спільних бізнес-ідей, співпраці у транскордонній зоні.

Відкриття форуму відбулося в будівлі Будинку культури, який реконструювали та модернізували за програмою проєкту.

«Участь у проєкті надала можливість не тільки відновити важливі культурні, архітектурні споруди, але й ознайомитися з трьома її учасниками – містами  Мурфатлар, Генерал Тошево та Болград, дізнатися про їх культурну спадщину, туристичний потенціал. Ми залучили до цього проєкту фахівців з різних сфер, щоб допомогти розвинути туристичний напрямок, навчатися його презентувати», – зазначив мер міста Мурфатлар Георге Кожокару.

Проєкт дійсно став відправною точкою міжнародних відносин. Так Георге Кожокару запропонував голові болгарського міста Генерал Тошево Валентину Димитрову стати містами-побратимами для подальших проєктів. Нагадаємо, Генерал Тошево є побратимом міста Болград.

Акцентував увагу Георге Кожокару і на ситуації в Україні. «Ми завжди готові підтримати вас та чекаємо, щоб якомога скоріше війна закінчилася, і ми змогли зустрітися на вашій території та продовжити співпрацю». 

КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНА СПАДЩИНА ТА ТУРИСТИЧНІ ОБ’ЄКТИ РЕГІОНУ

Лектор наступного блоку форуму, колишній міністр туризму Румунії Крістіан Бархалеску представив об’єкти, які є складовими туризму міста Мурфатлар та можуть стати основою для спільних румунсько-болгарсько-українських туристичних продуктів, і зокрема, спільних туристичних продуктів на рівні партнерства Мурфатлар-Генерал Тошево-Болград. Це різноманітні гастрономічні локації, екскурсії пещерним комплексом, виноробні та виноградники.

«Зараз є багато спеціалістів у сфері будівництва, політики, сучасних технологій, інновацій,  потрібно об’єднати ці знання та направити їх на розвиток туризму в нашому багатонаціональному краю. Ми знаємо, що Болград проводить фестивалі у своєму місті, які популярні серед туристів, у вас вже є досвід і ми з радістю хочемо перейняти його», – звернувся Крістіан Бархалеску до гостей з Болграда.

ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПІ – РІШЕННЯ ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ

Одним з головних питань робочої зустрічі проектних груп країн-партнерів, стал розгляд питання проведення в умовах військового стану в Україні запланованих заходів за проектом. Було ухвалено рішення – українським партнерам вивчити питання щодо можливості проведення семінару та бізнес-форуму на території сусідньої держави Молдови та завершити проект одночасно в трьох країнах, який у черговий раз Керівним органом спільної операційної програми EMS «Басейн Чорного моря 2014-2020» було продовжено до 31.01.2023 р.

БРИФІНГ – ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ

В будівлі мерії зібралися команди проєктів трьох країн, преса, муніципальні радники, місцева адміністрація аби заслухати звіт щодо виконаної роботи в місті Мурфатлар, а також взяти участь в конференціях, навчальних семінарах, таборі й в створенні спільної Стратегії можливостей та ризиків для розвитку туризму у транскордонному регіоні.

Офіційна частина форуму завершилася виступом дитячого церковного хору на літній сцені Будинку культури міста Мурфатлар, а також презентацією гастрономічної виставки міста.

ВАЖЛИВИЙ КОНТАКТ

Як зазначили учасники бізнес-форуму у Румунії та Болгарії, який відбувся раніше, вони мали можливість не лише отримати інформацію про регіони партнерів проєкту, побачити роботи їх командале, але й обмінятись контактами для подальшого співробітництва. 

Так, наприклад, крафтова сироварня «Щедра околиця» спільно з Медовим центром, піар-командою із Херсона та туристичними операторами з Ізмаїлу вже приймають гостей в Болградській громаді.

Загалом мета заходу була досягнута – проєкт поєднав зв’язуючими нитками туристичні маршрути трьох країн і їх представників. 

Тетяна Манолова

Поділитись
Зараз читають