Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Поєднання молодості та досвіду: війна не завадила хірургії Болградської лікарні стати одним із провідних відділень

17 Червня 2023 11:00
Ганна Ковальова
Поєднання молодості та досвіду: війна не завадила хірургії Болградської лікарні стати одним із провідних відділень

У Болградській лікарні створено міцну професійну команду хірургів, куди входять як досвідчені лікарі з багаторічним стажем, так і молоді лікарі. Такий симбіоз досвіду та молодості дає свої плоди.

Завідувач відділення Олег Козак розповів, що робота відділення – це переважно ургентна служба. Крім традиційних порожнинних операцій, ендоскопічні операції виконує генеральний директор медзакладу Віктор Дішлі. Нещодавно з’явився зварювальний апарат. Буквально тиждень тому у відділенні робили венектомію. Операцію проводив Віктор Дішлі.

У відділенні функціонує 50 ліжок: 15 – хірургічні, 15 – травматологія, 5 – операції лор-профілю, 5 – урологічні операції. 

Операції у відділенні проводять Олег Козак (хірург), Михайло Хаджі (хірург), Іван Баламаджі (травматолог), Василь Дішлі (уролог), Леонід Суворов (травматолог), Григорій Колєв (отоларинголог), молоді лікарі-хірурги – генеральний директор Віктор Дішлі, Юрій Недялков, Олександр Воронін, який переїхав до Болграда з Нової Каховки. Усього персонал відділення – 40 осіб, включаючи молодший персонал.

Олег Козак розповів, що останнім часом відділення отримало багато нового обладнання та зміцнило матеріальну базу. У палатах оновили всі ліжка на нові функціональні із сучасними матрацами.

Допомагає медикам новий рентген-кабінет, є переносний рентген-апарат, який дозволяє робити знімки прямо в палаті чи операційній. Багато є допоміжного обладнання: каталки, інвалідні візки, стільчики, ноші. Значно покращало харчування хворих.

Дуже багато надходить медикаментів, включаючи системи, антибіотики – це все витратний матеріал, який хворі одержують безплатно. Так, є препарати, які доводиться докуповувати, але багато в лікарні є і безплатного.

Сьогодні відділення живе своїм звичайним життям. За словами Олега Козака, операцій проводиться багато. Велика увага приділяється діагностиці. Є і ліжка з паліативної допомоги, куди кладуть хворих за показаннями.

У відділенні є все для нормальної роботи. Нещодавно із місцевого бюджету Болградської громади виділили кошти на ремонт хірургічного відділення. І це значно покращить якість обслуговування та перебування хворих у відділенні.

Поділитись
Зараз читають