Інтернет-видання Бессарабії

Погляд у минуле: історія створення першого магазину «Книги» у місті Болград 

09 Червня 2023 15:16
Олександра Сергєєва
Погляд у минуле: історія створення першого магазину «Книги» у місті Болград 

Нещодавно один з мешканців міста Болград оприлюднив стару фотографію з власного архіву на фоні магазину «Книги» та запитав, як склалася доля відомої книжкової лавки міста. Туристичний інформаційний центр “Болград” знав відповідь на це питання і розповів цікаву історію про відкриття магазину та його працівників. 

Талісманом та візитною карткою магазину було подружжя Бондаревих – Георгій Георгійович понад 30 років був завідувачем, а його дружина Василина Костянтинівна – продавчинею. Згадуючи про магазин у голові одразу з’являються образи цієї прекрасної пари. 

Георгій Георгійович народився у 1911 році у місті Болград в сім’ї Георгія Ілліча та Параски Іванівни Бондарєвих. Він був наймолодшим у сім’ї із шістьох дітей. Його батько був джамбазином – торговцем тварин. Він розводив коней, продавав їх по всьому світу. Разом з головою «Клубу верхової їзди Бессарабії» Іоакимом Івановичем Мілковим організовував кінні стрибки. Крім того, родина займалась виноробством, мала численні виноградники, а їх продукція неодноразово ставала призерами міжнародних виставок виноробства. 

Батьки Георгія Георгійовича

Георгій Георгійович закінчив Болградську гімназію та поїхав до Румунії, де почав свою трудову діяльність прикажчиком. Повернувшись додому у 1944 році він влаштувався у галантерейний магазин Штейнберга по вул. Бульварна (колишнє  приміщення “Реал-TV”), де працював до відкриття у місті тієї самої«Книги».

Книгарню він очолив з першого дня, та присвятив їй понад 30 років свого життя. Єдиним продавцем від моменту відкриття магазину, до його закриття була дружина Георгія Георгійовича, Василина Костянтинівна. За цей час магазин став найкращим магазином в УРСР.

Родина стала настільки відомою, що по всій Одещині місце їх роботи називали «магазин Бондаря». Всіх покупців, чи то дорослий, чи він дитина, Георгій Георгійович зустрічав стоячи, та вважав своїм обов’язком, щоб жоден відвідувач магазину не пішов без покупки.

У його практиці був випадок, коли військовим терміново знадобився товар, який на цей час був відсутній у магазині і тоді Георгій Георгіевич запропонував, щоб йому дали скористатися літаком до Одеси, і за три години потрібний товар уже був у штабі дивізії, який знаходився навпроти книгарні.

За свою працю та любов до своєї справи Георгія Георгійовича неодноразово було відмічено урядовими нагородами.

Після його смерті у 1977 р., магазин “Книги” переїхав на протилежний бік вулиці вже з новим директором і ще одним продавцем. Функціонує він і сьогодні.

Поділитись
Зараз читають