Мешканці Тарутинської громади стали відповідальніше ставитися до навколишнього середовища. Про це повідомив активіст і волонтер із селища Бессарабське (Тарутино) Ігор Коєв.
На думку активіста, мешканці активніше сортують відходи й долучаються до екологічних ініціатив. Окрім турботи про довкілля, вони також прагнуть допомогти тим, хто цього потребує.
“За останні два тижні до нас небайдужі люди приносили зібрані кришечки та пластик, але все це настільки незвично, що заслуговує окремої розповіді”,- зазначив у своєму дописі Ігор Коєв.
Першим, хто приніс цілу коробку кришечок, став мешканець громади, ім’я якого залишилося невідомим. Він знаходить та збирає пластикові кришечки під час випасу овець. Другою родиною, яка долучилася до ініціативи, стала Марія Бардук разом зі своїми сусідами. Також частину зібраних матеріалів їм передають родичі з Одеси. Вони вже неодноразово брали участь в екологічних акціях і цього разу привезли шість фляг кришечок та велику кількість пластикових пляшок. Ще одним учасником акції став Василь Накай із селища Соборне. Разом із власноруч виготовленими окопними свічками, він привіз дві коробки кришечок, які збирав на місцевому сміттєзвалищі.
“Я в захваті від того наскільки міняються наші люди в кращу сторону! Тобто, це не просто побутові якісь пластикові вироби, які з’являються в нашому житті, а люди заморочуються над тим, щоб поїхати на звалище, зібрати їх та привезти до нас безкоштовно, тому що вони приносять користь тим, хто потребує протезів”,- відзначив Ігор Коєв.
Також він розповів, як пластикові кришечки можна перетворити на кошти. Він пояснив, що зібраний пластик передають на переробку, а виручені кошти спрямовують на благодійність.
“Кришечки, які попадають до нас та до будь-яких інших організацій, які займаються їх збором. Там їх сортують по кольорах, тому що на пунктах прийому відсортовані по кольорах кришки стають в 3-4 рази дорожче. Тобто, там їх приймають вже не по 4 грн, як на звичайних пунктах прийому, а по 13-15 грн за кілограм. І далі вже ці благодійні організації виручені гроші збирають та направляють на виготовлення або купівлю готових протезів. А сам пластик потім використовується на виготовлення прищіпок для білизни, зубних щіток, колодязних люків та іншого приладдя широкого вжитку”,- відзначив Ігор Коєв.