Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Одне з найстаріших гагаузьких сіл Болградського району в цьому році відмічає 200 років з дня заснування

26 Квітня 2023 11:35
Софія Чебан
Одне з найстаріших гагаузьких сіл Болградського району в цьому році відмічає 200 років з дня заснування

В селі Олександрівка Городненської громади відбулося перше засідання оргкомітету з відзначення 200-річчя села на чолі з головою громади Миколою Богоєвим. Оргкомітет намагався знайти вірний формат святкування з урахуванням воєнного стану в країні. Святкування ювілею планується на серпень.

«Це був перший оргкомітет, поки що ми тільки окреслили коло проблем, над якими нам треба працювати. Ми намітили багато питань стосовно благоустрою, але зараз неможливо виконувати цілий перелік робіт. Витрачання бюджетних коштів обмежує Постанова Кабінету Міністрів, прийнята у зв’язку із воєнним станом», – розповів Микола Богоєв. 

Члени оргкомітету визначили, що свято не буде проводитися в широкому форматі, а буде складатися зі спортивних змагань, концерту та урочистого заходу, на якому грамотами та подяками відзначать активних місцевих мешканців.

«Основна проблема села – це, звичайно, дорога. На даний час це дуже складне питання. Головне, щоб люди зрозуміли, що зараз ми знаходимося в умовах війни і просто неможливо витрачати великі кошти на свята чи займатися благоустроєм, як в минулі роки. В першу чергу треба працювати над наслідками війни – це основна стаття витрат», – зазначає керівник громади.

200 років – це знакова дата для села, та й для всього району. Але в цьому році її відсвяткують скромно і без великої кількості гостей. 

«Звичайно, нам би багато чого хотілося: зробити тротуари в центрі села, довести до ладу дитячий майданчик, який відкрили  наприкінці 2021 року, встановити лавочки, відремонтувати спортивний майданчик, сходи біля сільського Будинку культури. Через два тижні ми вже будемо знати, що саме ми зможемо зробити за кошти громади, а на що потрібно шукати спонсорську допомогу», – додала Ольга Кирмизи, виконувачка обов’язків сільського старости села Олександрівка. 

Поділитись
Зараз читають