З портів Великої Одеси мають вийти чергові судна з зерном минулого врожаю на експорт. Про це розповів у ранковому відеозверненні речник Одесьскої ОВА Сергій Братчук.

Фото “Думская”

Згодом у Телеграмі Братчука зявилсь ще один допис.

“Сьогодні зранку з портів Великої Одеси вирушив перший караван суден з українським збіжжям. На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка направляється до Туреччині, Великої Британії та Ірландії. Сьогоднішнім караваном поновлено судноплавство з порту «Чорноморськ», – доповним речник Одеської ОВА.

Тож Україна не зважаючи на тяжкі часи продовжує експорт ранніх зернових культур.

За словами заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм, країна планує забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць.

Хоча “зерновий коридор” уже запрацював на вихід, нашою ціллю є повноцінна робота портів в обидва напрямки. Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження і перший захід очікується вже завтра. Наша ціль – 3 та більше млн тонн експорту агропродукції щомісяця з портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”, — зазначив Найєм.