На Одещині Білгород-Дністровська міськрада агітує Шабівську та Мологівську сільради створити спільний туристичний веломаршрут південним  узбережжям лиману.

В перші дні  лютого в Білгород-Дністровську відбулося третє спільне засідання робочої групи щодо налагодження співробітництва цих територіальних громад в рамках реалізації проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).

Білгород-Дністровський міський голова Віталій Граждан презентував проєкт «Веломандри від Античності до сьогодення». Пропонується створити набережну вздовж Дністровського лиману на території міста Білгорода-Дністровського та села Шабо, розроблення туристичного веломаршруту, що з’єднає обидві набережні та зелені глемпінги у селі Молога. Передбачається розвиток супутньої інфраструктури підприємництва – стоянки для оренди велосипедів, фуд-кортів тощо, а також розроблення мапи «магнітів» з урахуванням популярних місцевих туристичних локацій.

Робоча група обговорила також питаннях гендерних аспектів і інтересів осіб з обмеженими можливостями. За результатами засідання робочої групи було прийнято рішення про дотримання проєктом вимог безбар’єрності, доступності та інклюзивності об’єкту у вигляді облаштування пандусів та спеціальних поручнів при будівництві набережних.

Робоча група завершує проведення громадських слухань та підготує документи  для підписання договору про співробітництво територіальних громад щодо реалізації спільного проекту.