Міністерство культури та інформаційної політики України розширило Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України на 21 новий елемент. До складу яких увійшли Бессарбська міліна, метод будівництва «суха кладка» та культурі приготування та споживання плацинди.

Так, йдеться про:

Міліна – знання, навички та звичаї, поширених у селі Болградського району, селі Делень Арцизького міського товариства Болградського району, селі Кірнички Суворівської селищної громади Ізмаїльського району, селі Василівка Василівського сільського товариства району, селі Банівка Василівської сільської громади Болградського району, селі Калчева Василівської сільської громади.

Метод будівництва “суха кладка” – поширений у селах Загнітків, Олексіївка, Шершенці Кодимська територіальна громада Одеська область – Подільський район, селі Зоря Саратська територіальна громада Одеська область – Білгород-Дністровський район.

Культурі приготування та споживання плацинди у селах долини річки Фрумушика: Нові Каплани та Василівка Болградського району, Семисотка Білгород-Дністровського району Одеської області.

Надання нового статусу може допомогти громадам Одеської області залучати кошти на нові культурні проєкти, зокрема створення сучасних музеїв та проведення фестивалів. Це у свою чергу призведе до розвитку туризму та створення нових робочих місць у регіоні.

“Внесені до Національного переліку елементи нематеріальної культурної спадщини представляють практично всю Україну. І це дуже важливо, оскільки свідчить про незламність української культури та її життєздатність, попри всі намагання російського агресора знищити нашу ідентичність”, — зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.