Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ ЗІБРАЛА ПЕРШИЙ МІЛЬЙОН ТОНН ЗЕРНА

22 Липня 2022 12:25
Софія Чебан
ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ ЗІБРАЛА  ПЕРШИЙ МІЛЬЙОН ТОНН ЗЕРНА

В Одеській області, попри російські обстріли, вже зібрали перший мільйон тонн зерна. В умовах військової агресії РФ аграрії продовжують невтомно працювати на рідній землі.

Про це повідомила директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова.

“На сьогодні офіційна статистика показує — намолочено понад 1,5 млн тонн. Але за сухими цифрами стоїть важка праця наших аграріїв, від яких зараз залежить продовольча безпека держави”, – зазначила Алла Стоянова.

Аграрії Одещини зараз тримають оборону аграрного фронту, завдяки чому станом на 20 липня 2022 у ході збирання зернових і зернобобових в Одеської області є дані, що обмолочено 588,127 га., намолочено 1500,98 тис. тонн. Середня врожайність — 25,5 ц/га.

Окрім того, продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала новий проєкт на суму 17 мільйонів доларів, щоб допомогти українським фермерам зберегти урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

“Метою цього проєкту є відновлення потужностей для зберігання зерна та функціональності ланцюжків постачання – від збирання врожаю до експорту. А також збереження виробничого потенціалу українських фермерів для забезпечення безперервності виробництва у майбутньому. Крім цього, діє національний проект “єРобота”, яким передбачено надання грантової підтримки агросектору. Деталі та детальну консультацію можна отримати у фахівців нашого Департаменту” – повідомили в ОВА.

Зазначемо, що в Болградському районі теж завершено збирання ранніх зернових культур, які зібрані на площі 108,5 тис га, намолот зерна склав 226,89 тис. тонн при середній врожайності 20,8 ц/га.

Крім того було зібрано 22,57 тис. тон озимого ріпаку з 16,67 тис. га., врожайність склала 13,5 ц/га, пише Болградська РВА.

За інформацією відділу економіки та агропромислового розвитку Болградської районної військової адміністрації підприємствами району зібрано 100% площ:

– озимого ячменю зібрано 87,5 тис. тонн з площі 39,48 тис. га., зі середньою врожайністю 22,1 ц/га;

– озимої пшениці зібрано 134,3 тис. тонн з площі 65,07 тис. га, зі середньою врожайністю 20,6 ц/га;

– гороху зібрано 4,59 тис. тонн з площі 3,66 тис. га, зі середньою врожайністю 12,5 ц/га.

Поділитись
Зараз читають