Інтернет-видання Бессарабії

ОБЛАСНЕ КЕРІВНИЦТВО ОСВІТИ РОЗКРИТИКУВАЛО ШКОЛИ БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРЕЗ НЕВИТРАЧЕНІ КОШТИ

11 Листопада 2022 12:53
Ганна Ковальова
ОБЛАСНЕ КЕРІВНИЦТВО ОСВІТИ РОЗКРИТИКУВАЛО ШКОЛИ БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРЕЗ НЕВИТРАЧЕНІ КОШТИ

Директор Департаменту освіти та науки Одеської обласної військової адміністрації Олександр Лончак розповів про залишки освітньої субвенції в навчальних закладах Болградського району. Чиновник обурився тим, що Бородинська територіальна громада маючи понад 5,5 мільйонів невикористаних коштів постійно звертається до департаменту з проханнями придбати щось “вкрай необхідне”.

Олександр Лончак певен, що в умовах воєнного стану, коли військові віддають свої життя задля настання миру, економіка країни має працювати, а діти мають отримувати якісні знання в безпечних умовах.

“Адже на це держава, в час війни, виділяє кошти! Чи треба говорити по те, що наше завдання їх раціонально і своєчасно використовувати?!– ставить риторичне питання О. Лончак.

Скільки грошей витратила освіта Болградського району?

Станом на перше січня 2022 року залишок освітньої субвенції, яка надійшла у 2021 році на оплату праці педагогів Болградського району, склав 18,42 млн грн.

За інформацією, наданою територіальними громадами, станом на перше листопада 2022 року розподілено освітню субвенцію у сумі 17,49 млн грн. Нерозподілений залишок – 0,93 млн грн.

Використано освітньої субвенції (касові видатки) 7,68 млн грн. (41,7% від запланованих). Загальний залишок невикористаної освітньої субвенції складає 10,74 млн грн., у тому числі:

📌 Бородінська ТГ – 5,63 млн грн;

📌 Арцизька ТГ – 2,06 млн грн;

📌 Тарутинська ТГ – 1,1 млн грн.

В решті громад Болградського району ситуація краща, значних залишків немає.

Бородінська громада, маючи такі значні залишки, систематично звертається до Департаменту освіти і науки з проханням щось придбати: то автобус, то комп’ютерну техніку. Тут немає жодного укриття і всі заклади працюють дистанційно, що, безумовно, впливає на якість освітнього процесу“, – розповів чиновник.

На 2022 рік з Державного бюджету на оплату праці педагогічних працівників Болградського району передбачена освітня субвенція у сумі 380,43 млн грн. Станом на 1 листопада касові видатки по освітній субвенції склали 310,51 млн грн. (81,6 % від запланованих). Залишок невикористаних коштів до кінця поточного року на 2 місяці складає 69,92 млн грн.

В Одеському районі школи витратили лише 62 відсотки субвенції

Один з найбільших районів Одеської області це Одеський район.

На 1 січня 2022 року школи мали у розпорядженні 237,71 млн грн. Використали наразі 147,09 (61,9%) від запланованих. Залишок склав 90,62 млн.

Найгірша ситуація в Нерубайській громаді (13 мільйонів!). І так з року в рік! Дивуюся байдужості батьків, громадськості, пасивності депутатів. Невже тут все так ідеально і не має куди витратити ці значні кошти? Так віддайте туди, де потрібніше! Наприклад, Овідіополю не вистачає. Чи краще хай «згорять» на рахунках?”, – обурився директор Департаменту освіти та науки Одеської ОВА.

В інших територіальних громадах Одеського району залишки субвенції наступні:

📉Усатівська ТГ- 11,38 млн. грн.;

📉Вигодянська ТГ – 9,53 млн. грн.;

📉Великодолинська ТГ – 9,46 млн. грн.;

📉Біляївська ТГ – 5,89 млн. грн.;

📉Великодальницька ТГ – 5,88 млн. грн.;

📉Доброславська ТГ- 5,54 млн. грн.;

📉Таїровська ТГ – 5,26 тис. грн.;

📉Фонтанська ТГ- 3,83 млн. грн.;

📉Теплодарська ТГ – 3,05 млн. грн.;

📉Авангардівська ТГ- 2,86 млн. грн.;

📉Яськівська ТГ – 1,27 млн. грн.;

📉Красносільська ТГ – 1,16 млн. грн.

Чиновник похвалив місто Чорноморськ. Залишків тут усього 81 тисяча гривень, школи працюють ефективно. Так само в Южному – все витрачено.

Ганна Ковальова

Поділитись
Зараз читають