Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

НАРОДНИМ АНСАМБЛЕМ БОЛГАРСЬКОГО ФОЛЬКЛОРНОГО ТАНЦЮ «БЕССАРАБІЯ» У БОЛГРАДІ ТЕПЕР КЕРУВАТИМЕ АКАДЕМІК

15 Липня 2022 18:29
Софія Чебан
НАРОДНИМ АНСАМБЛЕМ БОЛГАРСЬКОГО ФОЛЬКЛОРНОГО ТАНЦЮ «БЕССАРАБІЯ» У БОЛГРАДІ ТЕПЕР КЕРУВАТИМЕ АКАДЕМІК

Звання «Академік» було присвоєно Міжнародною академією об’єднаних болгар Петару Димитрову, директору, головному художньому керівнику та хореографу фольклорного ансамблю «Тунджа» (м. Ямбол, Р. Болгарiя) , а також засновнику та керівнику народного ансамблю болгарського фольклорного танцю «Бессарабія» (м. Болград, Україна).

Почесний диплом було урочисто вручено пану Димитрову на загальних зборах Академії у Софії (Р. Болгарія) з нагоди відзначення 15-річчя Організації об’єднаних болгар. Остання об’єднує як потомствених болгар, які у самій Болгарії, а й там.

Зазначимо, що звання «академік» присуджується за високі наукові, мистецькі та творчі здобутки, за внесок у зміцнення болгарської науки та культури у світовій скарбниці здобутків людства.


Петар Димитров проживає та працює в Болгарії, але багато чого зробив для розвитку культури в Болградському районі Одеської області, де перебував з 2012 року як делегований від Міністрства освіти та науки Р. Болгарії викладач хореографії у Болградській гімназії ім. Р. С. Раковського.

Майже за десять років своєї роботи Петар Димитров зумів не лише вивести на новий рівень ансамбль танцю «Хоро» Болградської гімназії (за його перебування колектив захистив звання «зразковий), але також заснував хореографічні колективи у складі дорослих у ряді сіл Болградського району.


У вересні 2013-го року він також започаткував ансамбль болгарського фольклорного танцю «Бессарабія», який існує й досі при КУ «Центр культури та дозвілля» Болградської міської ради.


2015-го «Бессарабія» захистила звання «народний», яке учасники колективу під керівництвом пана Димитрова підтвердили згодом ще двічі.


У колективу безліч грамот та нагород, є шанувальники.


Петар Димитров стежить за долею колективу та періодично приїжджає до Болграда. А з початком війни в Україні допомагав громаді Тунжа (Р. Болгарія) доставляти до Болграда гуманітарний вантаж і супроводжував переселенців із Болграда до Болгарії.
А ще Петар Димитров періодично постить на своїй сторінці у «Фейсбуці» фото будов українських міст, зруйнованих внаслідок кровопролитної війни з рашистами, за що його неодноразово блокували у соцмережі.


«Я хочу, щоб болгари бачили правду, а не велися на проросійську пропаганду. Серед моїх співгромадян, на жаль, таких чимало, як серед моїх рідних, з якими змушений був навіть перервати контакти. Вважаю, що найстрашніше не те, що багато хто з моїх земляків проросійський, а те, що вони навіть самі не розуміють, чому і як вони такими стали, як попали пiд вплив росiйскоi пропаганди», – поділився з «Махалою» академік Димитров.

З досьє
Петар Димитров народився 2 липня 1957 року у місті Відіні (Болгарія). 1977 року закінчив школу танцювального мистецтва в Софії. У 1983 році – Вищий музично-педагогічний інститут – (м. Пловдів), спеціальність “Хореографічна режисура та педагогіка”. З 1986 року – головний балетмейстер Фракійського ансамблю народної пісні та танцю, з 2000 року – головний художній керівник та керівник ансамблю «Тунжа». Володар багатьох престижних нагород.

Алла Каріза

Поділитись
Зараз читають