Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

НАДРА БЕССАРАБІЇ: БІЛЯ САРАТИ БІЛГОРОД-ДНЕСТРОВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЧИНАЮТЬ ВИДОБУТОК НАФТИ

09 Серпня 2021 13:52
Тетяна Терзі
НАДРА БЕССАРАБІЇ: БІЛЯ САРАТИ БІЛГОРОД-ДНЕСТРОВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЧИНАЮТЬ ВИДОБУТОК НАФТИ

У червні цього року ПрАТ НВК “Укрнафтінвест” почали спорудження першої свердловини на нафтоносній ділянці у Саратському районі Одеської області. Про це повідомляється на сайті компании.


«ПрАТ НВК “Укрнафтінвест” як інвестиційний проект компанії BGV Group Management застосовує сучасні технології, щоб почати розробку родовищ і забезпечити нафтопереробну промисловість сировиною, українців — роботою, а країну — енергобезпекою», – говориться в повідомлені.


Компания повідомляє, що дуже відповідально ставиться до безпеки персоналу, навколишнього середовища і територій, має весь пакет дозвільних документів, а також пройшла комплексні експертизи впливу на навколишнє середовище (процедури ОВД).


Вона обіцяє розвивати прилеглі громади, створювати робочі місця, залучати до співпраці людей, більшість з яких будуть місцеві. Додатково планується заключити довгострокову соціальну допомогу місцевим громадам.


«Історія цього родовища давня. Перше пошукове буріння на Саратській площі проведено в 1970-х роках, а Східносаратське родовище відкрите в 1983 р. Компанія BGV Group приходить сюди першою з найсучаснішими технологіями» – коментує технічний директор компанії «Укрнафтінвест» Ваха Цицкієв.


В компании вважають проект дуже перспективним: попередньо доведені геологічні запаси нафти найбільшого родовища складають близько 8 млн тон.


“Те, що протягом багатьох років цим регіоном України не займалися нафтові компанії, з нашої точки зору, позитивно. Якби було інакше, не виключено, що нафтові родовища, відкриті в 80-і роки в цьому районі, вже були б освоєні.

Виходячи з уже отриманих результатів геофізичних досліджень, очікуємо гарного результату першої свердловини. Після освоєння перейдемо в етап пробного видобутку нафти. У той же час ми починаємо підготовку до буріння наступних свердловин на початку 2022 року, які будуть поступово вводитися в експлуатацію.
Виробниче направлення Саратського району ⸺ сільське господарство, тому для обмеження негативного впливу на навколишнє середовище будемо бурити кілька похилих свердловин з однієї невеликої площі для видобутку нафти.


Розробка родовища з запасами в кілька мільйонів тон сирої нафти – це процес, що вимагає відповідних технологій, логістики, роботи безлічі різних фахівців і, нарешті, великих фінансових витрат. Завершення буріння першої свердловини – підтвердження того, що наша компанія до цього повністю готова», – повідомляє компания.

Нагадаємо, власником інвестиційної компанії BGV Group Management є Геннадій Буткевич, український підприємець, уродженець м.Дніпро. Також він є співвласником корпорації “АТБ”.

Поділитись
Зараз читають