Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

НА ВІДКРИТТЯ ДНІСТРОВСЬКОЇ ВЕС У СТАРОКОЗАЦЬКІЙ ГРОМАДІ ЗАВІТАЛИ ЗІРКИ ШОУ-БІЗНЕСУ

20 Червня 2021 12:29
Тетяна Терзі
НА ВІДКРИТТЯ ДНІСТРОВСЬКОЇ ВЕС У СТАРОКОЗАЦЬКІЙ ГРОМАДІ ЗАВІТАЛИ ЗІРКИ ШОУ-БІЗНЕСУ

Масштабний етно-гастро-фестиваль “ПІКНІК ПІД ВІТРЯКАМИ” на честь відкриття Дністровської ВЕС відбувся на територія Старокозацької сільської територіальної громади на Одещині, повідомляє Сила громад.


Нову вітроелектростанцію компанія VR CAPITAL GROUP ( інвестори зі США) побудувала на плато над Дністровським лиманом. У проєкт зеленої енергетики вклали 60 мільйонів євро.

У травні 2021 року була запущена перша черга ВЕС, потужністю 40 мегават, через рік планують підключити другий етап, – це ще 60 мегават, тож загальна потужність Дністровської ВЕС складе 100 MB.
За словами засновника VR CAPITAL GROUP Річарда Дейца, який відкрив свято, вони довго чекали гарної погоди і послаблення карантину, пов’язаного з коронавірусом. Нарешті аж тепер вдалося влаштували масштабне святкування з нагоди запуску вітроелектростанції.


“Для мене це було справжнє випробування. Я почав інвестувати у будівництво цих вітряків у березні 2020 року, коли пандемія охопила світ. Але ми розуміли, що коли створюємо чисту енергію, ми залишаємо чисте повітря нам і нашим дітям, а ще це майбутнє енергетики. Разом ми робимо Україну сильнішою”, – упевнений Дейц.


Він розповів, як вивчали бесарабські вітри, їхню силу, напрям, досліджували місця гніздування птахів. А ще це майбутнє енергетики і незалежність України від російського газу, сказав директор VR CAPITAL GROUP.


На відкриття Дністровської ВЕС завітав заступник голови Одеської ОДА Сергій Підгайний і радник Юрій Димчогло.


Як нові вітряки з’явилися на території Старокозацької територіальної громади, СИЛІ ГРОМАД розповів Вадим Бойко, голова ОТГ. Громада, яку він очолює, має вдалий досвід “зеленої” енергетики, адже з 2012 року на її території запрацювала сонячна електростанція компанії «Франко Солар».

“Ми в цьому проєкті вже 4 роки, і вже перейшли всі етапи від переляку людей від невідомих механізмів вітроенергетики до повного спрйняття людьми. Вважаю, що в цьому майбутнє: енергія з попелом, сажею, чи з радіації вже нікому не цікава. Мені приємно, що Старокозацька й Маяківська громади одні з перших, на територіях яких започатковані дані проєкти”, – поділився Вадим Бойко.


Як зазначає голова Старокозацької громади, розвиток зеленої енергетики і ризики її подальшого впровадження в Україні залежить від законодавства.


“Дуже багато в Україні популізму, маніпуляцій цифрами, реальної вартості атомної енергетики, енергії з наших ТЕЦ, впливу на навколишнє середовище. Знаєте, Європа і весь західний світ давно це пройшов, тому, думаю, ми теж від маніпуляцій відійдемо, ніяких перешкод у нас не буде, депутати Верховної Ради нарешті визнають, що гальмувати розвиток альтернативної енергенетики неможливо. Які переваги для нас – це по-перше, використаня нашого природного становища”.


Територія Старокозацьої громади в Одеській області має величезну географічну перевагу: вона розтащована більш як на 100 метрів вище над рівнем моря, у різну пору року продувається вітрами, а тому ідеально підходить для розташування вітряків.

Найближчі такі території є в Тарутинському та Арцизькому районах, але це набагато південніше на Бессарабії. Голова Старокозацької громади впевнений, що відновлювальна енергетика на півдні держави стратегічно вплине на наші енергетичні потужності.


На етнографічно-гастрономічному фестивалі, поєднаному з проєктом “Дорога вина та смаку”, презентували бесарабські вина, крафтові сири, ковбаси, в’ялені делікатеси, а майстри бессарабскої кухні пригощали усіх гостей національними стравами, приготованими на відкритому вогні.


На відкриття Дністровської ВЕС завітала зіркова гостя Руслана Лижечко, яка є глобальною амбассадоркою відновлювальної енергетики у світі.


А хедлайнером фестивалю “Пікнік під вітряками” стала електро-фолк група GO – A, яка представила Україну на Євробаченні. Музиканти повідомили, що підтримують альтернативну енергетику і вірять в Україну.

Фото з соцмереж

Поділитись
Зараз читають