Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

На навчальні заклади Болградської громади чекають великі зміни: хто залишиться і в якому статусі

11 Грудня 2023 13:28
Тетяна Терзі
На навчальні заклади Болградської громади чекають великі зміни: хто залишиться і в якому статусі

На мережу закладів загальної середньої освіти Болградської громади чекає велика трансформація. Відповідне рішення на сесії прийняли депутати Болградської міської ради. Про це повідомляє видання «Махала».

Робота з трансформації буде тривати до 2027 року. Це не бажання громади, а вимоги чинного законодавства, а саме: законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту». Про це виданню повідомила начальниця відділу освіти Болградської міської ради Ірина Гончарова. 

Сьогодні всі навчальні заклади мають статус ліцеїв. Болградський ліцей також визначений опорним закладом.

«Опорний заклад залишається ліцеєм з профільним навчанням. Там буде запропоноване до 7 профільних навчань за вибором учнів. Тобто 10-11 класи будуть тільки в опорному закладі – так передбачено законодавством. Всі інші навчальні заклади матимуть статус гімназії, тобто тут буде навчання до 10 класу. В Болградському ліцеї №2 не буде дошкільного відділення, а в Оксамитному і Владичень воно додається», – пояснила Ірина Гончарова.  

Тобто в 2026-2027 навчальних роках в громаді будуть Болградський ліцей з гімназією та початковою школою, Болградська гімназія №2 з початковою школою, Болградський ліцей №3 буде реорганізований шляхом приєднання до опорного закладу «Болградський ліцей».

Залишаться Виноградівська гімназія ім.О.Банєва (з початковою школою), Залізничненська гімназія (з початковою школою), Табаківська гімназія (з початковою школою та дошкільним відділенням)

В 2025-2026 навчальному році змінять свій статус навчальні заклади в селах Оксамитне та Владичень. Замість ліцеїв тут будуть – Владиченська гімназія (з початковою школою та дошкільним відділенням) та Оксамитненська гімназія імені І.І.Булгарова (з початковою школою та дошкільним відділенням). Також  дошкільний заклад приєднають до Виноградівського ліцею.

Тобто самий високий статус навчального закладу матиме Болградський ліцей з профільним навчанням – це буде єдиний заклад для 10-11 класів, всі інші заклади стануть гімназіями.

«З 1 вересня 2027 року ми вже будемо повністю працювати в системі профільної освіти», – додала Ірина Гончарова.

Згідно проєктної потужності опорний ліцей в Болграді зможе приймати 780 учнів, зараз його відвідують 625 учнів. Болградська гімназія №2 зможе прийняти 600 учнів, зараз тут навчається 561 учень.

Фото відділу освіти Болградської громади, на фото поки що Болградський ліцей №2, який скоро стане гімназією.

Поділитись
Зараз читають