Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Мільйонні розкрадання на будівництві сільських амбулаторій: справа екс-посадовця Одеської ОДА, екс-голови Болградської РДА та його співучасників передана до суду

02 Вересня 2023 16:09
Ганна Ковальова
Мільйонні розкрадання на будівництві сільських амбулаторій: справа екс-посадовця Одеської ОДА, екс-голови Болградської РДА та його співучасників передана до суду

Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно організатора злочинної схеми та чотирьох його співучасників за фактом розкрадання бюджетних коштів та їх легалізації.

Слідством встановлено, що організатор – колишній керівник одного з підрозділів Одеської обласної державної адміністрації розробив план привласнення бюджетних коштів під час будівництва 6 амбулаторій сімейної медицини за урядовою програмою, ініційованою Президентом України, – «Велике будівництво» об’єктів соціальної інфраструктури на території Одещини.

До своєї схеми посадовець залучив ще 5 знайомих, у тому числі двох екс-керівників одного з управлінь Одеської облдержадміністрації.

Для участі в тендері організатор задіяв підприємство одного зі співучасників, формальним керівником якого була підконтрольна йому особа, тим самим забезпечивши безперешкодне укладення договорів підряду.

Після отримання підприємством авансових платежів на роботи, підозрювані їх більшою мірою привласнили. На залишені кошти виконали будівельно-монтажні роботи не в повному обсязі, знижуючи при цьому понесені витрати для створення видимості добросовісного виконання договірних зобов’язань.

В подальшому, спільники надали до Управління ООДА сфальсифіковані акти виконаних робіт, завищивши їхній обсяг на понад 7,5 млн гривень.

Частину «зароблених» коштів співучасники легалізували шляхом придбання нового автомобілю.

Матеріали стосовно одного з членів угруповання виділені в окреме кримінальне провадження та його оголошено у розшук.

Нагадаємо, за повідомленням СБУ, організатором злочинної схеми є екс- керівник апарату голови Одеської обласної військової адміністрації, екс-керівник Болградської РДА Денис Мусієнко.

Йому загрожує 12 років позбавлення волі за коррупцію.

Поділитись
Зараз читають