Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Мешканець Болградського району постав перед судом за активну пропаганду російських наративів та підтримку збройної агресії проти України 

18 Грудня 2023 12:17
Олександра Сергєєва
Мешканець Болградського району постав перед судом за активну пропаганду російських наративів та підтримку збройної агресії проти України 

Уродженець села Дмитрівка Болградського району активно просував ідеї руського миру на своїй сторінці у забороненій соцмережі «Одноклассники». Яке покарання йому призначив суд, дізнавалась «Махала» з судового реєстру.

Так, судом встановлено, що чоловік поширював дописи, у яких є заклики «ударить по центру принятия решений в Киеве и гнать этих фашистов до самой Польши» та скинути владу України і стати «новоросією».

Також він робив репости з дописами російських пропагандистів та військових, у яких дискредитується українська армія та прославляється російська, згадуються події 2 травня «російськими очима» та неодноразово просувається ідея приєднати Одесу до складу країни-агресора. 

Майже у кожному дописі, який розміщав чи поширював підсудний, українців називають «бандеровцями» та звинувачують у вбивствах дітей на Донбасі.

Під час судового засідання чоловік своєї вини не визнав. За його словами, вінзареєструвався у соціальній мережі «Одноклассники» ще до війни, і з того часу використовував її лише для перегляду інформації та зберігання фото на пам`ять. Однак, як він стверджує, ніякі публікації провокаційного та антиукраїнського характеру не поширював. 

«Винуватим» у справі чоловік зробив сенсор на своєму телефоні. Так, чоловік намагався запевнити суд, що він заходив у соціальну мережу с телефона, на якому був побитий екран, тому усі репости та лайки якщо й відбувалися, то випадково. 

Він зазначив, що до ситуації, що склалась на території України, він ставиться негативно. Звідки взялися публікації проросійського характеру, були зроблені від його імені, він пояснити не зміг. 

Дослухавши усі сторони справи, суд визнав чоловіка винним у розповсюдженні закликів до насильницької зміни та повалення конституційного ладу (ч.2 ст.109 КК), закликів до зміни меж території та державного кордону України (ч.1 ст.110 КК), поширенні матеріалів із виправдуванням збройної агресії Російської Федерації проти України (ч.2 ст.436-2 КК) і розпалюванні національної ворожнечі (ч.1 ст.161 КК).

Йому призначено покарання у вигляді 3-х років позбавлення волі без конфіскації майна та без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Поділитись
Зараз читають