У Болградській лікарні побільшало пацієнтів з захворюваністю на пневмонію. Про це повідомив генеральний директор КНП «Болградська ЦРБ» Віктор Дішлі на апаратній нараді в Болградській міській раді.
Цю інформацію підтвердила й заступниця головного лікаря КНП «Болградський районний ЦПМСД» Болградської міської ради Ольга Кара.
«Тільки в Болградській громаді на минулому тижні було зафіксовано 6 випадків ковіду. Тому не зайвим буде нагадати про профілактичні мери та на необхідність своєчасного звертання за медичною допомогою», – зазначила лікарка і нагадала про вакцинацію.
Збільшення захворюваності на ковід підтвердили в Національній службі здоров’я України.
«У липні 2024 року 8 220 пацієнтам діагностовано COVID-19, за даними ЕСОЗ. Для порівняння, у червні цього року пацієнтів з таким діагнозом було — 2 320», – говориться в повідомленні.
В НСЗУ нагадали, що діагностика та лікування коронавірусного захворювання відбуваються безоплатно та покриваються Програмою медичних гарантій.
Неускладнені захворювання зазвичай не потребують госпіталізації та можуть ефективно лікуватися в амбулаторних умовах. Рішення стосовно лікування в амбулаторних умовах приймає лікар первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт або педіатр.
Безоплатними для пацієнта є:
Консультація та спостереження лікаря первинної медичної допомоги;
тест на визначення антигену SARS-CoV-2 у закладі первинної медичної допомоги;
ПЛР-тест за направленням сімейного або лікуючого лікаря при підозрі на коронавірусне захворювання.
Лікування в умовах стаціонару безоплатне в закладах з договором із НСЗУ пакетами медичних послуг “Стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій”.
Безоплатна медична допомога включає:
первинний огляд та тестування на COVID-19;
необхідні інструментальні та лабораторні дослідження, такі як розгорнутий клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз, глюкоза, бактеріологічні та інші;
медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;
медикаментозна терапія та знеболення за потреби. Усі ліки, передбачені діючим національним протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів;
забезпечення цілодобового лікарського та медсестринського догляду.