Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

КОШТІВ РАЙОННОГО БЮДЖЕТУ 2023 РОКУ НА УТРИМАННЯ БОЛГРАДСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ЗНОВУ НЕ ВИСТАЧАЄ

07 Грудня 2022 12:15
Тетяна Терзі
КОШТІВ РАЙОННОГО БЮДЖЕТУ 2023 РОКУ НА УТРИМАННЯ БОЛГРАДСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ЗНОВУ НЕ ВИСТАЧАЄ

Під час засідання колегії Болградської районної військової адміністрації начальник відділу фінансів Павло Синельников ознайомив присутніх із проектом районного бюджету Болградського району Одеської області на 2023 рік. Про це повідомляє прес-служба РВА.

   Обсяг ресурсу районного бюджету Болградського району на 2023 рік планується у розмірі 1 млн. 285 тис. гривень за рахунок трансфертів з державного бюджету. Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 26 січня 2022 р. №55 «Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень» ці кошти мають бути надіслані лише на заробітну плату працівників Болградської районної ради. На утримання апарату та забезпечення діяльності районної ради необхідні додаткові джерела фінансування для покриття витрат на комунальні та інші послуги.

Нагадаємо, після адміністративно-територіальної реформи районні ради не мають ні повноважень, ні грошей. Вони існують лише тому, що ця норма є у Конституції України. Внести зміни до Конституції до війни народні депутати не встигли. А під час війни це неможливо.

Наприкінці минулого року Болградська районна рада скоротила понад 20 штатних одиниць, залишивши 7 одиниць. І передала  адміністративну будівлю міській раді. У серпні 2022 року міська рада через програму фінансової підтримки виділила районній раді 200 тис.грн, які переважно пішли на заробітну плату співробітників. Вірогідно, у 2023 році місцевим бюджетам також доведеться шукати кошти на утримання районної ради, бо розраховувати на державні субвенції не доводиться. Адже, за словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, 43% державного бюджету 2023 року піде на фінансування армії та безпеку.

Тетяна Терзі

Фото Болградської РВА

Поділитись
Зараз читають