Капітан турецького судна ORINDA проігнорував попередження про необхідність покинути причальний фронт перед ударом росіян по порту Ізмаїл на Одещині. Про це розповів речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі “Ми-Україна”.
“На жаль, не всі капітани виконують вказівки, які лунають щодо безпеки. Коли лунало попередження про необхідність покинути безпосередньо причальний фронт, конкретно в цьому випадку, воно було банально проігноровано. І не тільки цим судном, а і двома іншими, які постраждали під час цього удару. Решта суден виконали вказівки і відійшли і ніяких пошкоджень не отримали”, – пояснив він.
Після удару ВМС ЗСУ долучилися до пожежогасіння на постраждалому судні.
“І в даному випадку ця участь була вирішальна, тому що потужності пожежогасіння на воді, звісно, у нас більші, ніж у наших колег з інших структур. І вже після цього навіть аварійна рятувальна служба була вимушена проводити інші дії для того, щоб це судно убезпечити від можливих наступів, тому що, звісно, безпека цивільного судноплавства для нас важлива, і ми робимо все для того, щоб її забезпечити”, – зазначив Плетенчук.
Речник ВМС наголосив, що судну “потонути йому ніхто не дав”.
Нагадаємо, в ніч із 16 на 17 листопада російська армія двома хвилями атакувала енергетичну та портову інфраструктуру Ізмаїла, у тому числі цивільні судна. Через пошкодження судна із газом, у Румунії евакуювали ціле село. В АМПУ запевняли, що небезпеки для цивільного населення не було.