Інтернет-видання Бессарабії

Ізмаїльський район: Кирничанський ставок віддають в оренду

19 Червня 2023 18:03
Альона Колеснік
Ізмаїльський район: Кирничанський ставок віддають в оренду

Суворівська селищна рада Ізмаїльського району продала право на оренду Кирничанського ставку №2 у комплексі з розташованим на ньому водним об’єктом. Ця штучна водойма руслового типу знаходиться в комунальній власності селищної ради, розташована вона на 2 кілометри південніше села Кирнички. Ставок віддається у користування під рибогосподарські потреби на 10 років.

Рішення про продаж права оренди ставку депутати Суворівської селищної ради ухвалили 7 квітня цього року. Стартову вартість лота було визначено у розмірі 8% від нормативної грошової оцінки об’єкта, яка станом на 3 квітня цього року становила 938 110 грн. Лот виставлявся вперше.

Пропозиції учасників приймалися з 9 травня до 12 червня, земельні торги відбулися 13 червня. Стартова ціна лота становила 75 048,80 грн.

За право оренди Кірничанського ставка змагалися три учасники – ФОП Ірина Михайлівна Бондаренко, ФОП Георгій Георгійович Папук та ФОП Наталія Анатоліївна Бондаренко.

Торги проходили у форматі трираундового англійського аукціону. Учасники подавали закриті цінові пропозиції до початку аукціону. Електронна торгова система ранжувала їх ставки від найменшої до найбільшої й той, хто зробив найвищу цінову пропозицію, мав право останнього ходу в кожному з раундів. Протягом трьох раундів, які продовжувалися по 3 хвилини, учасники змагалися за лот та підвищували свої ставки

Найбільшу ціну – 115 тисяч гривень – запропонувала Наталія Бондаренко, вона і стала переможцем земельних торгів. За даними з відкритих джерел, Наталія Анатоліївна зареєстрована в Южноукраїнську Миколаївської області, її основний вид економічної діяльності відноситься до сфери права.

Вартість річної оренди ставка, згідно з договором із Суворовською селищною радою, становить 10225 гривень. Водойма розташована на річці Єніка, що належить басейну озера Катлабух. Довжина Кирничанського ставка № 2 становить 1678 м, середня ширина – 186 м, середня глибина – 2,44 м, корисний об’єм – 641 куб. м.

На земельній ділянці розташовані гребля та гідроспоруда. Земляна насипна проїзна дамба має довжину 335 м, її ширина складає близько 6 м, висота – до 8 м. Верхній ухил обкладений залізобетонними плитами поверх щебеню.

У конструкцію збірно-монолітної залізобетонної гідротехнічної споруди входить відкритий паводковий водоскид автоматичної дії з широким порогом. Вхідна частина складається з ковшового оголовка та водопровідної частини, виконаних із монолітного залізобетону. Водопровідна частина складається з швидкоплинного трапетоїдного перерізу шириною по дну 5,40 м, довжиною 14,50 м. Стінки складені збірними залізобетонними плитами, дно із збірно-монолітного залізобетону товщиною 0,3 м. Відведення здійснюється через канал, що відводить воду в русло річки Єніка. Рисберма (майданчик у нижньому б’єфі гідротехнічної споруди, що зміцнює дно водотоку) має довжину 68 м. Її дно та укоси закріплені залізобетонними плитами по шару щебеню завтовшки. Наприкінці рисберми влаштований кам’яний упорний зуб глибиною 1 м.

Відповідно до договору з орендодавцем, користувач може використовувати об’єкт оренди виключно для рибогосподарських потреб. При цьому він зобов’язаний здійснювати заходи щодо охорони та покращення екологічного стану водного об’єкта. Експлуатація ставка повинна здійснюватися відповідно до встановлених Держводагентством режимів роботи.

Крім того, орендар зобов’язаний передбачити місця для безкоштовного купання, плавання на човнах, любительського та спортивного рибальства тощо. При визначенні таких місць перевага має надаватися традиційно розташованим місцям масового відпочинку.

Заборона загального водокористування та нецільове використання водного об’єкта можуть стати підставою для розірвання договору оренди.

Поділитись
Зараз читають