Сьогодні, 19 лютого, у Буджацькій селищній раді відбулася позачергова п’ятдесят перша сесія, яку проводила секретар селищної ради. Головним питанням зустрічі було обрання особи, яка буде тимчасово здійснювати повноваження селищного голови, оскільки Івана Кюссе ухвалою суду відсторонили від виконання обов’язків. Про це повідомляє “Махала” з посиланням на Буджацьку селищну раду.
На початку зустрічі секретар селищної ради Інна Іванівна Мельник повідомила присутнім, що згідно з ухвалою Київського районного суду міста Одеса від 14 лютого, селищного голову відсторонено від виконання обов’язків на два місяці. Тому, для запобігання блокування роботи ради, було зібрано позачергову сесію для призначення тимчасово виконуючого обов’язки.
Оскільки секретар селищної ради по закону є єдиним заступником голови який може виконувати ці функції, Інна Мельник виставила на голосування свою кандидатуру. Також вона продемонструвала депутатам лист від селищного голови, в якому він призначає її на цю посаду. Також цим листом, яке датоване 14 лютого, селищний голова подав заяву про відпустку, тож на час відсторонення він не отримуватиме зарплатню.
Рішенням депутатів було одноголосно прийнято рішення щодо призначення Інни Мельник на посаду, а також депутати підтримали її прохання призначити їй на цей час надбавку до заробітної плати у розмірі 50% від ставки за інтенсивність праці.
Сьогодні Одеська обласна прокуратура опублікувала інформацію про те, що голову однієї з селищних рад Болградського району викрили на вимаганні від керівника місцевого підприємства 12 000 доларів США за сприяння у виділенні земельних ділянок.
Махала з’ясувала, що мова йде саме про голову Буджацької громади. На підтвердження цього ми знайшли відповідну ухвалу суду, у якій докладно розповідається про обставини справи.
З матеріалів справи відомо, що на початку лютого директор ТОВ «Діскосвіт» прибув до приміщення Буджацької селищної ради Болградського району Одеської області з метою отримання в користування земельних ділянок для вирощування багаторічних насаджень виноградників, де познайомився із селищним головою та розповів йому про свої плани.
Селищний голова повідомив підприємцю, що 18 лютого має відбутися пленарне засідання селищної ради на якому можливо прийняти рішення про продаж бажаної земельної ділянки на земельних торгах, після чого запропонував підприємцю зустрітися у кафе для обговорення деталей.
Під час зустрічі в кафе селищний голова сказав підприємцю, що може вплинути на депутатів селищної ради прийняти рішення про продаж на земельних торгах прав на земельні ділянки, далі забезпечить умови для створення штучної конкуренції під час проведення торгів, що гарантує підприємцю перемогу. За свої “послуги” селищний голова попросив 12 тисяч доларів, тобто по 3 тисячі за кожну ділянку.
Перший транш у розмірі 3 тисячі доларів покупець мав передати селищному голові через посередника в місті Одесі, а залишок вже після проведення торгів. Через декілька днів підприємець зустрівся із посередником та передав йому аванс. Передача відбулася під наглядом правоохоронців, які допитали посередника після того, як він взяв гроші. Він розповів на чиє прохання він приїхав на зустріч та зазначив, що не мав гадки про те, що це хабар і він залучений до злочинних дій.
Взагалі це судове засідання відбувалося для обрання селищному голові запобіжного заходу, де прокуратура наполягала на взятті під варту без права внесення застави, а адвокат підозрюваного заперечував проти задоволення клопотання, обґрунтовуючи тим, що його клієнт співпрацював з органами, визнав провину та має міцні соціальні звʼязки.
Суд задовольнив клопотання прокурорів лише частково, призначивши запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 08 квітня 2025 року включно з правом вийти під заставу в розмірі 908 400 гривень.
Крім того, ухвалою суду селищного голову відсторонено від виконання обов’язків до 12 квітня 2025 року включно.