Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

«Годі сидіти, нумо танцювати»: співак Василь Дончев з Городненської громади презентував пісню про рідне село (Відео)

22 Березня 2023 11:15
Софія Чебан
«Годі сидіти, нумо танцювати»: співак Василь Дончев з Городненської громади презентував пісню про рідне село (Відео)

Уродженець села Городнє Болградського району презентував пісню болгарською мовою про рідне село та його традиції. “В Нащо село Чийший” – пісня, яка описує Пасхальне народне гуляння “Хоро”. 

Про автора

Василь Дончев народився та виріс в селі Городнє (Чійший) Болградського району. З дитинства мріяв стати відомим співаком і письменником. 

“Пам’ятаю, як ми виходили з друзями на дитячий майданчик та організовували “шоу талантів”, такий собі міні-концерт для присутніх. Співали, танцювали, а потім глядач голосував за найкращий виступ. Ось так з дитинства я розпочав розвивати даний мені талант, який я перейняв від своєї бабусі”, – згадує Василь Дончев. 

До своєї мрії зробив перші кроки у 2016 році. Тоді юний співак звернувся до місцевого Будинку культури, де його з радістю прийняли та помітили талант Василя. 

“Я багато виступав в селі на концертах, ми їздили в сусідні села. Я бачив, що людям подобаються наші виступи та дуже радів цьому, тому й почав писати вірші, а згодом й пісні. Першу авторську пісню ”Трифан зарезан”  я написав у 2021 році, натхненний традиціями та обрядами цього свята”, – ділиться Василь з “Махалою”. 

Василь не планує зупинятися, тому за останній рік випустив ще три пісні, одна з яких про традиційне народне гуляння “Хоро” с селі Городнє. 

Пісня про Чійший

“Я дуже люблю культуру та обряди свого народу. В моєму селі на Пасху проходить народне гуляння “Хоро”, тому я хотів зберегти цю традицію болгарського народу у віршах та пісні! Натхнення приходить, коли я знаходжуся дома, бачу рідних та неймовірну красу Бессарабії навколо себе. Вірш я написав швидко і легко, тому що писав про своє, рідне. Потім  поділився написаним с директором Будинку культури Георгієм Семковим, який зробив аранжування до віршів”, – каже співак. 

Василь також розповів, що процес створення пісні дуже хвилюючий та складний. Тому над аранжуванням працювали майже три місяці. 

“Ще до початку повномасштабного вторгнення я працював в Одесі, потім був вимушений звільнитися та повернутися до села, де я зміг більше уваги приділити творчості”, – поділився Василь.

Пісня “В Нащо село Чийший” вже встигла завоювати серця користувачів Tik-tok та YouTube. Відео набирає переглядів, а мешканці Бессарабії з радістю знімають Тік-токи під болгарський трек.

“Радію, що людям подобається, бо це моя місія – радувати людей своєю творчістю. Маю надію, що наступні пісні теж сподобаються бессарабцям, тому що підтримка земляків для мене дуже важлива”, – ділиться співак. 

Як реагують користувачі соцмереж:

  • “Супер, стільки приємних слів почула про своє рідне село. Успіху, Василь”, – Валентина Сідорук
  • “Прожила життя і не знала, що в Одеській області є такі квітучі та великі села”, – Валентина
  • “Наша Хоро, дай Бог здоров’я”, – Альона Тріфонова
  • “Миру, здоров’я та процвітання вашому селу”, – Валентина Кажрак

Поділитись
Зараз читають