Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ДТЕК “Одеські електромережі” запустив нову функцію на сайті, яка буде корисною для мешканців Бессарабії

05 Серпня 2023 16:05
Ганна Ковальова
ДТЕК “Одеські електромережі” запустив нову функцію на сайті, яка буде корисною для мешканців Бессарабії

Головний оператор системи розподілу електроенергії в Одеській області запустив нову функцію на сайті, за допомогою якої клієнти можуть повідомити про виявлені гнізда лелек на електроопорах та стан птахів в них. Про це енергокомпанія повідомила на власному сайті.

Енергетики вважають, що цей функціонал стане важливим інструментом у захисті птахів та запобігатиме відключенням світла у клієнтів через обвалення гнізд на електричні дроти. Компанія розробила його в рамках власного еколого-просвітницького проєкту “Лелеченьки”, який вже допоміг захистити понад 900 птахів в Одеській області.

Ваші повідомлення про те, що лелеки звили собі гніздо на стовбурах, через які проходять електролінії, дозволять енергетикам оперативно дізнаватися де саме з’явилися нові гнізда, щоб надалі укріплювати їх спеціальними захисними платформами, а також передавати важливі дані про лелек орнітологам-науковцям. Укріплення гнізд дозволяє захистити лелек від ураження струмом або загибелі через руйнування гнізда. А також попередить аварії на лініях та відключення світла у клієнтів.

“За підрахунками екологів за останні 4 роки ми вже допомогли захистити понад 900 особин білого лелеки. Відтепер за допомогою наших клієнтів ми зможемо зберегти ще більше цих символічних для українців птахів”, – пояснив Дмитро Григор’єв, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі.

Щоб передати інформацію про виявлене гніздо потрібно зробити лише два кроки:

Форма для заповнення дуже легка. Скриншот

Нова функція на сайті ДТЕКу є дуже корисною для мешканців Бессарабії, адже в нашому краї проживає багато лелек.

Поділитись
Зараз читають