Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Державні архіви розкривають таємниці: де знайти інформацію про Бессарабію та її мешканців

20 Серпня 2023 14:40
Тетяна Терзі
Державні архіви розкривають таємниці: де знайти інформацію про Бессарабію та її мешканців

Все більше історичних справ, які були таємницею, з’являються у вільному доступі. Хто хоче дізнатися про історичну правду і фейки, які створювала радянська влада, обманюючи населення, зможе знайти для себе багато цікавого. Навіть дізнатися про своїх родичів, які були колись репресовані. Де знайти інформацію. Представляємо декілька джерел.

Український мартиролог ХХ століття

Український мартиролог ХХ ст. є підсумком роботи державних архівів, започаткованої ще в 1989 році.

База даних «Український мартиролог ХХ ст.» містить стислу інформацію про жертв політичних репресій 1920-1950-х років: фотопортрет або кілька фотографій (за наявністю), ім’я жертви та коротка характеристика роду занять, дати життя, відомості щодо реабілітації, посилання на архів, де зберігаються архівно-слідчі справи та інші дотичні матеріали. 

Знайти інформацію ви зможете на сайті Державної архівної служби України.

Центральний державний архів громадських об’єднань та україніки

Цей ресурс має сторінку в «Фейсбук», тому ви легко зможете слідкувати за тим, що нового завантажується на «E resource» Центрального державного архіву громадських об’єднань та україніки. Зараз архів реалізує онлайн-проєкт «Управлінські рішення вищого політичного керівництва України. 1919–1991 рр.»

Тут ви зможете знайти багато чого. Є фонди, присвячені політичним партіям, в тому числі комунистичній партії (більшовиків), громадським організаціям, партизанському руху Другої світової війни, фонди особового походження, починаючи з 1902 року тощо.

Ми вбили в пошук слово – Болград. І нам запропонували ознайомитися з Тимчасовим виконавчимом комітет спілки євреїв-військовослужбовців 6 армії, м. Болград, Бесарабської губернії, який діяв в 1917 році. Хто знав, що така спілка існувала?

Отже, якщо вам цікаво –  вивчайте минуле, про яке, як виявилося, ми дуже мало знаємо.

Поділитись
Зараз читають