До села Кам’янське Арцизької громади з коротким візитом завітала делегація з Румунії, яка включала експертів у сфері міжнародних проєктів. У складі делегації були консультантка з Cande Solutions SRL пані Моніка Діну та її колега пан Резван Матієш. Вони прибули на запрошення голови Арцизької громади Сергія Парпуланського, щоб обговорити можливості співпраці та розвитку регіону. На зустрічі побувала журналістка «Махали».
З української сторони на зустрічі були присутні: голова громади Сергій Парпуланський, староста села Анатолій Бушулян, директорка дитячого садка «Колосок» Світлана Максименко, директорка Будинку культури Катерина Райлян, депутатка Арцизької міської ради Людмила Падура, директорка ліцею Олена Русначенко та старожили села Валерій Іванович Максименко і Іван Іванович Бушулян. Старожили спілкувалися з гостями румунською мовою і залюбки відповідали на питання про минуле Кам’янського. Незважаючи на похмуру осінню дощову погоду, зустріч пройшла в теплій гостинній атмосфері.
Гості з Румунії зауважили, що давно хотіли відвідати Кам’янське, оскільки значну частину його населення складають етнічні молдовани. Спочатку делегація завітала до Будинку культури, де директорка провела коротку екскурсію та розповіла про діяльність закладу.
Далі зустріч продовжилася в офісі старостинського округу, де сторони більш детально обговорили майбутню співпрацю. Метою зустрічі було налагодження партнерських відносин і вивчення перспектив розвитку завдяки міжнародним проєктам та залученню досвіду румунських експертів. Такі ініціативи можуть сприяти покращенню інфраструктури та економічного становища Арцизької громади.
Моніка Діну має великий досвід реалізації проєктів з європейським фінансуванням в Україні та бере участь у всіх заходах «Бессарабського технологічного хабу» (БТХ). БТХ реалізовує низку проєктів із залученням міжнародного фінансування в Молдові та вже має досвід впровадження проєктів у Бородинській і Тарутинській громадах України. Експерти висловили сподівання, що незабаром до хабу долучиться і Арцизька громада.
У поїздці Буджаком гостей супроводжував представник БТХ та групи примарій Молдови Дмитро Петренко, який розповів, що БТХ України очолює Іван Кюссе — голова Бородинської громади, і що БТХ обох країн наразі тісно співпрацюють. «У жовтні було організовано навчальний семінар під егідою посольства Румунії в Україні, де пані Моніка та пан Резван брали участь і навчали голів громад, як правильно долучатися до проєктів. Тепер перед експертами стоїть нова мета — зібрати якомога більше інформації, щоб це могло вилитися у реалізацію певних проєктів у різних важливих сферах», — зазначив пан Дмитро.
Румунські гості висловили вдячність за гостинність і розповіли, що це вже їхній другий візит за останні декілька тижнів до Буджака. Вони розповіли, що познайомилися з паном Сергієм Парпуланським в туристичному комплексі «Фрумушика-Нова» на навчальному семінарі для голів громад. «Ми тут завдяки голові вашої громади Сергію Парпуланському, який нас запросив. Під час нашої вчорашньої зустрічі з ним та членами його команди обговорювали багато важливих тем і питань. Ми приїхали сюди не лише через те, що тут знаходиться молдавське село Ташлик, а насамперед тому, що ви — наші сусіди. Адже з усіх країн НАТО та Європейського Союзу саме Румунія є найближчим сусідом України. Два сусіда об’єднуються, щоб створити щось добре, як і має бути у стосунках між сусідами», — підкреслив пан Резван Матієш. Він також відзначив важливу роль пані Моніки Діну, оскільки вона має великий досвід реалізації проєктів з українськими партнерами. Пан Резван висловив сподівання, що спільними зусиллями з українською стороною їм вдасться залучити кошти для фінансування нових проєктів та поглиблення співпраці у майбутньому. Він наголосив, що між Румунією та Арцизькою громадою вже встановлено добросусідські відносини.
Пані Моніка Діну також поділилася своїми враженнями від відвідування громади. Вона зауважила, що в Україні вже була понад 100 разів, але раніше переважно відвідувала західноукраїнські землі — Буковину і Закарпаття, і лише нещодавно відкрила для себе Буджак. «Цей регіон мені дуже близький, оскільки тутешня місцевість нагадує наші румунські краєвиди. І нещодавно я дізналася, чому Бессарабія носить таку назву — на честь давнього молдовського князівського роду Бессарабів», — поділилася румунська гостя.
Сергій Парпуланський наголосив на тому, що співпраця з Румунією є дуже важливою для розвитку відносин Арцизької громади з європейськими державами. «Головне очікування від цих відносин — укласти побратимство з деякими румунськими містами. Ця співпраця — можливість вирішувати проблеми громади, зокрема за рахунок програми «Україна — Румунія». Проєктів багато, і щодо їхньої реалізації вже ведуться переговори з румунською стороною», — зазначив голова громади.
На завершення візиту гості вирушили до пам’ятника загиблим у роки Першої світової війни зведеного в 1924 році. Вони почули історію пам’ятника і сфотографувалися біля нього на згадку.