Інтернет-видання Бессарабії

Чи потрібно отримувати додаткові дозволи для перебування у курортних місцях півдня Одещини: відповідь ДПСУ

09 Квітня 2025 11:17
Валерій Гайдаржи
Чи потрібно отримувати додаткові дозволи для перебування у курортних місцях півдня Одещини: відповідь ДПСУ

Ще трохи — і на півдні Одещини розпочнеться пляжний сезон. Чоловіки віком від 18 до 60 років, які планують поїздку до курортних населених пунктів півдня Одещини, часто стикаються з питанням: чи потрібно отримувати окремий дозвіл для перебування на цих територіях, якщо вже є дозвіл від прикордонного загону на перетин транзитної ділянки “Паланка–Удобне”?

Щоб з’ясувати, чи потрібно отримувати додатковий дозвіл для в’їзду та перебування в курортних населених пунктах Білгород-Дністровського, Ізмаїльського та Болградського районів, журналіст інтернет-видання «Махала» надіслав інформаційний запит до 25-го прикордонного загону та отримав відповідь.

У своїй відповіді прикордонники надали докладне роз’яснення: населені пункти та місця масового відпочинку не входять до прикордонної смуги, тому перебування в них не потребує отримання додаткового дозволу. Також без спеціального дозволу у прикордонну смугу мають право в’їжджати лише ті особи, чий маршрут починається та закінчується за її межами, і які пересуваються автомобільними дорогами загального користування державного значення або залізницею — за умови, що вони не здійснюють зупинок і не виходять на станціях, розташованих у межах прикордонної зони. 

У період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом воєнного стану громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років також зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ (у паперовій або електронній формі).

Згідно з Положенням про прикордонний режим, «прикордонна смуга» – ділянка місцевості, яка встановлюється безпосередньо вздовж державного кордону на його сухопутних ділянках або вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм, завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону.

Ділянка автомобільної дороги Одеса-Рені в районі населеного пункту Паланка Республіки Молдова не є прикордонною смугою, тому наявність погодження 25 прикордонного загону щодо її проїзду не дає підстави для в’їзду, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу”,- зазначили в 25 прикордонному загоні. 

Дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, виконання робіт і пересування в прикордонній смузі надає Державна прикордонна служба України (ред. регіональний підрозділ ДПСУ, відповідальний за конкретну територію). Цей дозвіл є безкоштовним і видається протягом 10 робочих днів після отримання письмового звернення та діє лише на території зони відповідальності органу Державної прикордонної служби, яким його надано. 

Для отримання дозволу для перебування в прикордонній смузі на півдні Одещини потрібно надіслати звернення до 25 Білгород-Дністровського прикордонного загону (ел.пошта [email protected]), або до 17 Ізмаїльського прикордонного загону (ел.пошта [email protected].)

У зверненні потрібно вказати:

  • ПІБ, дату народження, громадянство, паспортні дані та контакти особи;
  • Який саме дозвіл потрібен (на в’їзд, проживання, робота тощо) і на який термін;
  • Мету перебування в прикордонній зоні.

Дозвіл на в’їзд, перебування, проживання і пропуск у прикордонну смугу фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника. Дозвіл на проживання жителів місцевостей, розташованих у межах прикордонної смуги, надається безстроково. Дозвіл на перебування працівників підприємств, установ, організацій, розташованих у межах прикордонної смуги, надається на один рік.

“Особа, якій відмовлено у наданні дозволу, має право оскаржити рішення протягом 10 робочих днів з дня його прийняття до органу Державної прикордонної служби України вищого рівня або до адміністративного суду за місцем розташування відповідного органу. За необхідності відповідні органи Державної прикордонної служби України можуть запроваджувати додаткові тимчасові режимні обмеження на в’їзд, перебування і провадження робіт у прикордонній смузі”, – зазначили в прикордонному загоні.

Нагадаємо, журналіст інтернет-видання “Махала” з’ясував, які документи необхідні для перетину транзитної ділянки дороги поблизу контрольно-пропускного пункту “Паланка–Удобне”, що проходить поруч із територією Республіки Молдова.

Поділитись
Зараз читають