На Одещині обговорили пріоритетні заходи з будівництва Болградського і Суворівського групових водогонів. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
У виїзній нараді на території Бессарабії взяли участь заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко, в.о. начальника БУВР Причорномор’я та нижнього Дунаю Іван Кічук, в.о. директора ДП “Одеська об’єднана дирекція будівництва водогосподарських об’єктів” Лідія Гальчук, а також керівники дільниці групових водопроводів та лабораторії Кілійського МУВГ.
Учасники зустрічі оглянули ключові об’єкти Кілійського, Татарбунарського, Болградського та Суворовського групових водогонів. Особливу увагу приділили водозабірній споруді з річки Дунай, насосній станції першого підйому та водогону очисних споруд – саме ці об’єкти є основою стабільного постачання та очищення води для подальшого транспортування до споживачів.
«Питання забезпечення питною водою громад Одещини є критично важливим, особливо в умовах воєнного часу. Ми спільно з усіма дотичними структурами працюємо над тим, аби відновити і завершити ці важливі проєкти якнайшвидше. Завершення будівництва Болградського і Суворівського водогонів дозволить забезпечити стабільне водопостачання для понад 36 тисяч жителів у 16 населених пунктах», – зазначив Сергій Власенко.
Нагадаємо, будівництво обох водогонів розпочалося у 2021 році. Станом на початок повномасштабного вторгнення було виконано лише частину робіт – прокладено 17,5 км Болградського групового водогону. Для повного завершення будівництва необхідно збудувати ще 77,6 км. Після початку повномасштабного вторгнення роботи були призупинені. Вперше про відновлення будівництва заговорили наприкінці 2024 року.
У пресслужбі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України зазначили, що сьогодні ведеться робота із залучення у цей проєкт Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.