Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Чому росію так дратує Указ Президента про історично населені українцями території РФ

23 Січня 2024 12:36
Тетяна Терзі
Чому росію так дратує Указ Президента про історично населені українцями території РФ

Під час привітання з Днем Соборності Президент України оголосив про підписання ним Указу №17/2024 «Про історично населені українцями території російської федерації». У чому важливість та своєчасність цього указу? Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.

По-перше, це потрібно для «повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього». Адже одним із ключових інструментів агресора в інформаційній війні проти України є підміна історичних реалій. росія десятиліттями спотворювала історію України, активно вчиняла і продовжує вчиняти дії, спрямовані на знищення національної ідентичності, пригноблення українців, порушення їхніх прав і свобод, зокрема на історично населених ними землях Краснодарського краю, Бєлгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей російської федерації.

Українці століттями заселяли територію російської імперії, створивши такі населені пункти, як Новочеркаськ, Ростов-на-Дону, Таганрог, а в Сибіру та на Далекому Сході були однією з найбільших національних груп.

По-друге, зміст указу повністю відповідає положенням Міжнародного пакту про громадянські й політичні права, Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права, Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, Декларації про права осіб, що належать до національних або етнічних, релігійних і мовних меншин.

З точки зору практичної реалізації положень указу Президентом доручено КМ України розробити план дій щодо збереження національної ідентичності українців в рф, зокрема на історично населених ними землях (на Кубані, Стародубщині, Північній та Східній Слобожанщині). Серед завдань є збір фактів про злочини, вчинені проти українців, які проживають (або проживали) на території росії, про політику примусової русифікації, політичні репресії та депортації українців.

Передбачена активізація роботи з протидії російській дезінформації та пропаганді щодо історії та сьогодення українців у росії і всіх поневолених нею народів.

Указ Президента про офіційне визначення історично населених українцями територій росії став певною відповіддю кремлю на спотворення історії та національної ідентичності українців в рф, зокрема на історично населених ними землях.

Поділитись
Зараз читають