Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Через КПП «Виноградівка-Вулканешти» українка намагалась вивезти з України старовинні книги

31 Серпня 2023 11:50
Олександра Сергєєва
Через КПП «Виноградівка-Вулканешти» українка намагалась вивезти з України старовинні книги

Документів на стародрук у жінки, яка прямувала до Молдови, при собі не було. Тому книги було вилучено співробітниками пункту пропуску до з’ясування обставин. Про це повідомили в Одеській митниці.

Жінка свідомо обрала для проходження митного контролю «зелений коридор», чим заявила, що не везе нічого, що підлягає декларування. Однак, під час огляду автомобіля, у дорожній сумці водійки митники виявили дві книги, які можуть представляти культурну цінність. 

Однією з книг була «Біблія або Книги Священного Писання Старого та Нового Заповіту», інша книга духовного змісту була на вигляд також дуже старою – у дерев’яній палітурці без назви.

Зазначається, що на обох книгах була відсутня сторінка, на якій вказано рік випуску. Однак, за інформацією з відкритих джерел,дерев’яні палітурки притаманні книгам, яким вже понад 200 років. Справжній вік стародруку буде встановлювати експертиза.

Оскільки будь-яких дозвільних документів на переміщення стародруків у громадянки не було, стосовно неї було складено протокол про порушення митних правил, а книги було вилученодо встановлення їх цінності.

Відмітимо, законодавством передбачено, що культурні цінності, виготовлені 50 і більше років тому, незалежно від їх вартості та способу переміщення через митний кордон України, підлягають письмовому декларуванню та потребують відповідних дозволів на переміщення через митний кордон України. Для друкованих творів, виданих після 1945 року, експертної оцінки не потрібно.

Поділитись
Зараз читають