Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ЧАСТИНУ ДУНАЙСЬКОГО БІОСФЕРНОГО ЗАПОВІДНИКА НАМАГАЛИСЯ ПЕРЕДАТИ У ПРИВАТНУ ВЛАСНІСТЬ І ПОБУДУВАТИ ДАЧІ

26 Березня 2022 09:36
Тетяна Терзі
ЧАСТИНУ ДУНАЙСЬКОГО БІОСФЕРНОГО ЗАПОВІДНИКА НАМАГАЛИСЯ ПЕРЕДАТИ У ПРИВАТНУ ВЛАСНІСТЬ І ПОБУДУВАТИ ДАЧІ

За позовами Одеської обласної та Ізмаїльської окружної прокуратур Кілійським районним судом Одеської області відкрито провадження у 28 справах щодо оскарження розпоряджень Кілійської районної державної адміністрації про передачу земельних ділянок у власність та припинення права власності на земельні ділянки. Мова йде про землю, яка знаходиться на території Дунайського біосферного заповіднику.

Прокурорами установлено, що районною державною адміністрацією у 2020 році здійснено незаконне відведення у приватну власність земельних ділянок для індивідуального дачного будівництва загальною площею 2,8 га та орієнтовною вартістю близько 41 млн гривень, які знаходяться на узбережжі Чорного моря біля с. Приморське.

Вказані земельні ділянки розташовані в межах Дунайського біосферного заповідника та на землях лісового фонду, що перебувають у постійному користуванні ДП «Ізмаїльське лісове господарство».

Чинним законодавством встановлено пряму заборону на передачу у приватну власність земель під об’єктами природно-заповідного фонду та земель лісогосподарського призначення.

Також, прокурорами обласної прокуратури за вказаним фактом здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, яке розпочато за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Кілійської районної державної адміністрації та Головного управління Держгеокадастру в Одеській області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Оцінка діям окремих службових осіб, які причетні до протиправного відчуження земель, які розташовані в межах Дунайського біосферного заповідника буде надана під час досудового розслідування у кримінальному провадженні.

Нагадаємо,  Дунайський біосферний заповідник був створений у 1998 році, він займає площу майже 50 тис га вважається найбільшим болотистим заповідником у Європі. Частина заповідника увійшла до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Поділитись
Зараз читають