Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

БУДЕ ЧИ НЕ БУДЕ ОЧНЕ НАВЧАННЯ С 1 ВЕРЕСНЯ? ЗЕЛЕНСЬКИЙ ВІДПОВІВ НА ПЕТИЦІЮ ПРО ЗАБОРОНУ ОФФЛАЙН-НАВЧАННЯ

13 Липня 2022 14:07
Тетяна Терзі
БУДЕ ЧИ НЕ БУДЕ ОЧНЕ НАВЧАННЯ С 1 ВЕРЕСНЯ?  ЗЕЛЕНСЬКИЙ ВІДПОВІВ НА ПЕТИЦІЮ ПРО ЗАБОРОНУ ОФФЛАЙН-НАВЧАННЯ

Новина по те, що уряд рекомендує розпочати навчальний рік в очному форматі у школах із 1 вересня, в університетах — з 15 серпня (за винятком молодших курсів), крім прифронтових та окупованих територій, не всім батькам прийшлася до душі.

Більш того, 8 червня на сайті Офісу президента з’явилася петиція із вимогою заборонити в Україні очне навчання у всіх освітніх закладах до кінця воєнного стану та бойових дій.

У неї її авторка Марія Горшенева оприлюднила шість причин, якими намагалася аргументувати, чому очне навчання починати не можна. Серед них — виїзд значної частини населення за кордон, велика тривалість деяких повітряних тривог, а також відсутність укриттів і шляхів евакуації у багатьох навчальних закладах.

Петиція набрала на початку липня необхідні для розгляду 25 тис. підписів. Станом на 12 липня – вже 26 654 підписи. Тому в той же день президент України Володимир Зеленський відповів на неї.

«Конституція України зобов’язує мене діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. […] Державну політику у сфері освіти визначає Верховна Рада України, а реалізують Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки, інші центральні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування», – зауважив Зеленський.

Він наголосив, що суб’єкт освітньої діяльності має право «самостійно, незалежно та відповідально приймати рішення щодо академічних, організаційних, фінансових, кадрових та інших питань» залежно від ситуації.

«Ураховуючи зазначене, я звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням опрацювати викладені в електронній петиції пропозиції та поінформувати про результати розгляду автора звернення», – заявив президент.

Чекаємо на відповідь Уряду.

Підготувала Алла Каріза

Поділитись
Зараз читають