Після початку повномасштабного вторгнення громада зіткнулася з різким відтоком населення, внаслідок чого у навчальному закладі очно навчаються лише 58 учнів. При такій кількості учнів стало необґрунтовано дорого утримувати заклад, тому постало питання щодо його реорганізації. Яка подальша доля будівлі ліцею та куди діватися учням та вчителям, розповіли у пресслужбі Болградської міської ради.
Як зазначила заступниця начальника відділу освіти Болградської міської ради Алла Оріховська, після закриття ліцею батьки учнів можуть перевести дітей до ліцею №2 або до ОЗ «Болградський ліцей». Крім того, учні 4-6 класів матимуть можливість долучитися до пришкільних таборів під час оздоровчої кампанії.
Що стосується вчителів ліцею, то наразі відділом освіти ведеться робота щодо працевлаштування усіх співпрацівників, хто бажає продовжити трудову діяльність. Педагогам вже запропонували вакантні посади, проте на всіх місць не вистачить, тож перевагу буде віддано педагогам непенсійного віку. Якщо когось доведеться скоротити – усі виплати будуть здійснені згідно з чинним законодавством.
На будівлю Болградського ліцею №3 міська рада вже має плани – її збираються використовувати під філію вищого навчального закладу. Це питання давно обговорювалося, аби випускники мали змогу здобувати вищу освіту не виїжджаючи з міста.
“Це рішення продиктовано часом, воно – про відповідальність, про ефективне використання ресурсів, про якість освіти. Ми не просто «закриваємо школу», ми формуємо нову модель, яка відповідає вимогам сьогодення. І, що важливо – збережемо кожного учня, кожного вчителя, кожну можливість”, – зазначила Алла Оріховська.