Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Болградська міська рада вирішила продати довгобуд-привид: скільки хочуть виручити (Фото, відео)

29 Березня 2024 13:00
Тетяна Терзі
Болградська міська рада вирішила продати довгобуд-привид: скільки хочуть виручити (Фото, відео)

Болградська міська рада виставила на продаж Центр матері та дитини, який розташований в місті Болград по вулиці Олександра Калова 141а. Таке рішення прийняв орган приватизації комунальної власності Болградської міської ради на своєму засідання 26 березня 2024 року. Про це повідомляє видання «Махала».

Болградська міська рада оприлюднила  умови, на яких здійснюється приватизація об’єктамалої приватизації – це продаж будівельних матеріалів об’єкту незавершеного будівництва Пологового будинку «Центр матері та дитини» та «Блок допоміжних приміщень пологового будинку». Потенційні покупці мають  здійснити демонтаж об’єкту та розбирання на будівельні матеріали власними силами та за власні кошти. 

До складу об’єкту входять: нежитлова будівля літ. А, загальною площею 5950,6 кв.м., площа забудови становить 1441,6 кв.м.; нежитлова будівля літ. Б, загальною площею 810,0 кв.м., площа забудови становить 491,6 кв.м.; нежитлова будівля літ. В, загальною площею 5234,1 кв.м., площа забудови становить 1467,6 кв.м.,; нежитлова будівля літ. Г, загальною площею 1694,0 кв.м., площа забудови становить 490,9 кв.м.; відокремлена будівля, площею 245 кв.м.; підземна споруда № 1, площею 465,0 кв.м.; підземна споруда № 2, площею 505,0 кв.м.; підземна споруда № 3, площею 315,0 кв.м.

«Об’єкт є аварійним, непридатним для використання за цільовим призначенням, повністю втратив свою економічну цінність, наявні пошкодження несучих та огороджувальних конструкцій, ступень та характер яких свідчить про небезпеку аварійного обвалення об’єкта, що підтверджується звітом про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж на відповідність державним стандартам, будівельним нормам і правилам», – повідомили в Болградській міській раді.

Стартова ціна об’єкта приватизації (без ПДВ) для:

Аукціону з умовами – 10 525 400, 00 грн.

Аукціону зі зниженням стартової ціни – 5 262 700,00 грн.

Нагадаємо, будівництво розпочалося в 1989 році. Після розпаду Союзу будівництво віку зупинилося. І як виявилося назавжди. Місцева влада намагалася декілька разів відновити будівництво. На нову проєктно-коштористу документацію та її корегування виділялися сотні тисяч гривен з місцевого бюджету. Але далі обіцянок справа не пішла, бо об’єкт вимагав великих капіталовкладень. Хоча вже тоді було очевидно, що така велика будівля Болграду не потрібна. Згодом в Болградській лікарні навіть закрити пологове відділення, бо не було необхідної кількості пологів та не було лікарня-неонатолога.

Будівля багато років лякала людей. Тут місцеві підлітки не раз ризикували життям, блукаючи зруйнованими поверхами. І ось нарешті будівлю визнали аварійною та вирішили просто розібрати на будматеріали. Так закінчується ще одна сторінка радянської гігантоманії.

Нагадаємо, як виглядала будівля в 2021 році. На відео, які журналісти видання зняли з квадрокоптера, видно весь маштаб стану та руйнувать.

Поділитись
Зараз читають