В ніч на 22 червня російська армія декількома хвилями атакувала Одещину – напередодні ввечері вдарила балістичною ракетою по Одеському району, а вночі завдала дронових ударів по цивільним судам в Чорному морі. Детальніше про атаку розповів начальник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер.
Балістична ракета «Іскандер» влучила по території сільськогосподарського підприємства в Одеському районі. Внаслідок атаки сталося займання автотехніки та паливних ємностей. Зруйновано складське приміщення. На жаль, за попередніми даними, одна людина загинула, ще троє постраждало. Інформація щодо постраждалих та наслідків ворожої атаки уточнюється.
Окрім цього вночі окупанти масовано атакували ударними безпілотниками цивільне судноплавство в Чорному морі. Унаслідок ударів БпЛА пошкоджено три цивільних торговельні судна, які прямували в порти Одещини.
Одного з ударів зазнав суховантаж під прапором Панами. На судні виникла пожежа, екіпаж довелося евакуювати. Суховантаж перебуває на якорі. На жаль, внаслідок цієї атаки загинув член екіпажу – кухар, громадянин Єгипту.
Також ворог атакував ще два цивільні судна – під прапорами Палау і Белізу. На щастя, минулося без постраждалих. Судна зберегли морехідний стан.
“Такі цілеспрямовані дії ворога – є воєнним злочином проти цивільної інфраструктури, цивільного судноплавства та життя людей”, – зазначив Олег Кіпер.