Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

АГРАРІЇ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ СПОДІВАЮТЬСЯ ЗІБРАТИ 60 ВІДСОТКІВ ВРОЖАЮ ВІД ТОРІШНЬОГО

12 Липня 2022 09:59
Софія Чебан
АГРАРІЇ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ  СПОДІВАЮТЬСЯ ЗІБРАТИ 60 ВІДСОТКІВ ВРОЖАЮ ВІД ТОРІШНЬОГО

В Одеській області проводять останні жнива, після чого будуть готувати землю до нової посівної. Який врожай отримали фермерські господарства та як змінилася робота у воєнний час дізналася кореспондентка Суспільного.

Директорка департаменту аграрної політики Одеської ОВА Алла Стоянова розповіла, що наразі в регіоні вже обмолочено 318 тис. гектарів землі із середньою врожайністю 23,8 центнера на гектар.

“На початку збиральної компанії всі хвилювалися, але коли вже ми насичили наш регіон і паливом, та коли аграрні підприємства отримали бронювання по працівниках, всі, скажімо так, заспокоїлися. Ми майже завершуємо збиральну кампанію в Ізмаїльському, Болградському і Білгород-Дністровському районах. Йде активна фаза в Одеському районі. Рекордну врожайність минулого року ми не зможемо повторити. Якщо ми зробимо відсотків 60 від минулорічних показників, то для нас це буде дуже добре”, – додала голова департаменту.

Збір врожаю в Одеській області у червні 2022 року
Збір врожаю в Одеській області. Суспільне Одеса

Цього року один з фермерів регіону В’ячеслав Невмержицький засадив 170 гектарів пшениці, 36 гектарів ячменю, 130 гектарів ріпаку, 120 соняшника та 140 льону. Проте не весь врожай видався вдалим. Вперше за останні 15 років погодні умови зіпсували врожай, розповів чоловік. Також через війну багато працівників поїхали чи вступили до лав ЗСУ.

Збір врожаю в Одеській області у червні 2022 року
Жнива на Одещині. Суспільне Одеса

Зараз одною з найголовніших проблем є збут врожаю через те, що порти залишаються заблокованими. На гектар посіву фермер витрачає від 560 до 600 доларів, аби отримати якісний врожай. Проте наразі запропоновані ціни за зерно навіть не покривають збитки, додав В’ячеслав Невмержицький.

“Зараз мені в Рені пропонують 500 доларів, туди мені також його треба завезти, мені залишиться 400 доларів, а ще 200 доларів, хто мені їх пробачить? Банк мені їх не простить, тому я вважаю покласти собі 200 доларів в мінус – це не варіант. На даний час, реалізація, я вважаю, не логічна. Краще я буду зберігати його, я сподіваюсь, що до нового року запрацюють порти і ми будемо помаленьку реалізовувати”, – зазначив В’ячеслав.

В Одеській області завершують жнива. Аграрії сподіваються на 60% від торішнього врожаю
Жнива в Одеській області у червні 2022 року. Суспільне Одеса

Зазвичай Одещина кожного місяця експортувала близько п’яти-шести млн тонн зерна. Наразі ці показники значно зменшилися. У червні 2022 року регіон збув 2,1 млн тонн, у травні – 1,7 млн, розповіла Алла Стоянова. Не дивлячись на проблеми з реалізацією зерна, фермери продовжують готуватися до нової посівної, яка має відбутися 15 серпня.

Деталі у відео

Поділитись
Зараз читають