Програма Український культурний фонд «Культура. Туризм. Регіони» проводить відбір проєктів, які отримають фінансування за програмою, що реалізується спільно з USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), Офісом розвитку малого та середнього підприємництва при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства (SME.DO), Державним агентством розвитку туризму. Про це повідомляє Ізбірком.

Як зазначають у фонді, серед проєктів, які претендують на отримання финансування такі фестивалі як: «Руде місто», MoreFest у Сергіївці, а також планують профінансувати створення музейної експозиції-комплексу Freudental-Karlstar на місці колишніх німецьких колоній Одещини.


Загалом ціна проєктів-кандидатів 20 мільйонів 994,3 тисячі гривень, а одеських проєктів претендують на фінансування 27.


В цілому за фінансування змагаються в Україні проєкти 138 культурно-туристичних маршрутів, з яких сім – на Одещині:
Бюджет програми на 2021 рік – 60 млн грн У рамках програми «Культура. Туризм. Регіони» підтримується тільки сектор культурних та креативних індустрій.
Конкурсний відбір триватиме до 30 квіітня, а реалізація проектів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом до 30 жовтня 2021 року.

ЩО ПЛАНУЄТЬСЯ В БЕССАРАБІЇ?


Створення та смарт розбудова екокультурного маршруту «Тарутинський степ» на засадах сталого розвитку
Бородінська ОТГ Одеської області, Петропавлівська ОТГ, Одеська область.


Метою проєкту є збереженню культурного та природного розмаїття території Петропавлівської та Бородінської ОТГ, формування її туристичної привабливості через створення екокультурного маршруту «Тарутинський степ».

Валоризація місцевих етнічних груп – носіїв елементів нематеріальної культурної спадщини – та створення кроссекторального співробітництва за моделлю ДПП для забезпечення сталості розвитку маршруту. Смарт підхід до методів розбудови маршруту: цифровізація туристичних ресурсів, самого туристичного маршруту та об’єктів туристичного тяжіння, які складають його змістове наповнення; використання інструменту ГІС (геоінформаційної системи) для управління розвитком маршруту, моніторингу стану ресурсів та забезпечення навігації туристів шляхом цифрових туристичних карт, розширення інтернет покриття та знакування маршруту. Створення пілотних інструментів розвитку: екостежки та облікової картки елементу НКС.


Створення нової туристичної дестинації «Великі озера України»

• с. Виноградівка, Болградський район, Одеська область;

• с. Владичень, Болградський район, Одеська область;

• с. Кислиця, Ізмаїльський район, Одеська область;

• с. Котловина, Ренійський район, Одеська область;

• с. Криничне, Болградський район, Одеська область;

• с. Плавні, Ренійський район, Одеська область;

• с. Новосільське, Ренійський район, Одеська область;

• с. Орлівка, Ренійський район, Одеська область;

• с. Оксамитне, Болградський район, Одеська область;

• с. Броска, Ізмаїльський район, Одеська область.


Великі українські озера – найбільші прісні озера України (Ялпуг, Кагул, Кугурлуй, Катлабуг, Китай, Сафьян, Лунг, Картал), частина басейну річки Дунай. Історично територія була контактною зоною між цивілізаціями. Тут компактно проживають представники багатьох етносів.

Культурно-історичне, екологічне, туристичне значення дестинації величезне, проте бракує образу єдиної туристичної дестинації, що об’єднає зусилля державних, приватних, громадських інституцій. Дестинація приваблива не лише для українського туриста, але й для іноземного. Поєднання рекреації на берегах водних об’єктів, інфраструктури (шляхи, культурні об’єкти, підприємства харчової промисловості, сільськогосподарські ферми), культурно-історичних об’єктів міжнародного значення в межах одного путівника та промоція цього маршруту сприятимуть стійкому економічному зростанню відповідно до Стратегії розвитку регіону.


«Plan B – мультинаціональний культурний гастро-маршрут Української Бессарабії». Ренійська територіальна громада.


Мета проєкту – організувати та спрямувати спільні дії громадськості, місцевої влади та бізнесу на підвищення рівня життя та зайнятості населення новоствореної громади шляхом створення нового затребованного культурного продукту, збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини унікального полієтнічного регіону, формування позитивного внутрішнього та зовнішнього іміджу прикордонного регіону України.

Проєкт «ПЛАН Б – мультинаціональний гастро-маршрут української Бессарабії» – комплекс заходів із складання, розробки та промоції культурних продуктів; складання маршруту, підбір карти, аутентичних страв і напоїв, вибір місця, локації їх дегустації; рекомендації відпочинку від досвідчених гастро-мандрівників, експертів; занурення у середу, знайомство з духом народу, його менталітетом і традиціями, які формувалися і шліфувалися століттями.


Винними тропами України
Одеська область, Київська область, Кіровоградська область, Миколаївська область.


Проєкт створюється для привернення уваги в першу чергу українських глядачів до винної культури регіонів, традицій споживання вина та особливостей виготовлення напою у різних українських виноробнях. Карта проєкту покаже маршрути до цікавих українських виноробень та наголосить на основних культурних пам’ятках регіонів.

Випуски проєкту – це відеоподорожі до вітчизняних винарень та відповіді на «соромні» питання про вино.


Проєкти 69 локальних музеїв, з яких чотири в Одеській області:


Історія на дотик. Архітектурні спогади Білого міста
Білгород-Дністровський, Одеська область.


Мета проєкту – перетворити Білгород-Дністровський краєзнавчий музей на сучасну відкриту культурну інституцію через популяризацію матеріальної спадщини шляхом створення інтерактивної експозиції у вигляді макету історичного центру міста XVIII-XIX ст.

Результат проєкту – створення сучасної експозиції у вигляді макету історичного центру міста з полімерної бронзи за допомогою 3D сканування, цифрового виробництва та художнього оформлення експозиції з розробкою інтерактивних екскурсій, в тому числі для дітей, осіб з обмеженими можливостями та вадами зору. Реалізація проєкту дозволить розкрити майже втрачену архітектурну спадщину міста для відвідувачів різних вікових категорій та фізичних можливостей. В Україні наразі існує лише один подібний проєкт в м.Тернополі.


Виставка- реконструкція пам’ятки археології національного значення городище Антічна Тіра «Квартал майстрів античного городища»
Одеська область, місто Білгород-Дністровський.


Проєкт передбачає моделювання і створення виставки реконструкції зразків матеріальної культури античної цивілізації: споруди, обладнання, одяг, предмети побуту, озброєння, обмундирування та реального макету реконструйованної пам’ятки археології національного значення городище «Антічна Тіра» – одного з найстаріших городищ Європи. Моделювання та реконструкція кварталу аничніх майстрів дадуть змогу продемонструвати, як існував поліс на різних етапах функціонування. На основі відтворених моделей (реплік) окремих артефактів можна буде показати асортимент та технології давніх промислів та ремесел (карбування монет, гончарне діло, виноробство). Іноваційна складова проєкту передбачає створення за допомогою 3-D принтера макету сканованої частини (центральний розкоп) памятки національного значення Тіра. Мультимедійна техніка, віртуальна примірювальна «Чарівне дзеркало» дозволить відвідувачам «приміряти» на себе, не залежно від розміру і росту, стародавні костюми і прикраси, обладунки та зброю жителів стародавнього міста, майже наживо відчути їх світовідчуття, і навіть відправити отриманий фотознімок по Інтернету на електронну пошту користувача.


Міжнародний фольклорний фестиваль народної творчості Bessarabiya Folk в с. Городнє. (Скорочена назва «Фольклорний фестиваль Bessarabiya Folk»)

С. Городнє, Болградського району, Одеська область.
Мета проєкту – посилення культурної та туристичної привабливості південної Бессарабії шляхом проведення фольклорного фестивалю Bessarabiya Folk в с. Городнє.


Молодіжний фестиваль мистецтв «Сергіївські зорі»
Одеська область, місто Білгород-Дністровський, смт Сергіївка.


Молодіжний фестиваль мистецтв «Сергіївські зорі» – багатожанровий захід-конкурс. З 2001 по 2020 роки – організовано та проведено 18 міжнародних фестивалів – конкурсів «Сергіївські зорі». Які проходять в курорті Сергіівка, м. Білгород-Дністровський, Одеської області. Кожний рік в фестивалі приймало участь понад 15000 дітей та молоді. Це учасники з України, Молдови, Білорусі, Польщі, Угорщини, Естонії, Болгарії, Румунії, Чехії, Німеччини, США, Китаю та інших країн. В 2004 році Указом Президента України в рамках фестивалю проведено міжнародний захід «Зоряна лагуна».


Фестиваль вожатської майстерності SB-Profession
Одеська область, м. Білгород-Дністровський, смт Сергіївка.

Фестиваль вожатської майстерності SB-Profession – це новий творчий фестивальний продукт, в якому крім участі в фестивальних заходах творча студентська молодь має можливість отримати досвід, знання та практику, що допоможе в майбутньому використати в діяльності позаміського закладу оздоровлення та відпочинку.


Багатожанровий фестиваль народної творчості FolkFest
Одеська обл., місто Білгород-Дністровський, селище міського типу Сергіївка.


Багатожанровий фестиваль-конкурс народної творчості, головною метою якого є-підтримка народної творчості хореографічного, музичного, вокального, образотворчого, театрального мистецтв.


Різножанровий фестиваль мистецтв MoreFest
Одеська область, місто Білгород-Дністровський, смт Сергіївка


Різножанровий фестиваль мистецтв MoreFest – фестиваль-конкурс у сфері хореографічного, музичного, вокального, образотворчого, театрального мистецтв.