Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

«КОЛОРИТНА ПОГОДА» — ПРОГНОЗ ПОГОДИ ВІД ПРЕДСТАВНИКІВ НАЦМЕНШИН НА UA: ОДЕСА

20 Квітня 2021 11:56
Тетяна Терзі
«КОЛОРИТНА ПОГОДА» — ПРОГНОЗ ПОГОДИ ВІД ПРЕДСТАВНИКІВ НАЦМЕНШИН НА UA: ОДЕСА

Минулого тижня на телеканалі UA: ОДЕСА стартував проєкт «Колоритна погода». Він виходить щобудня після вечірнього випуску новин о 19:00.


У проєкті представники національних спільнот ведуть прогноз погоди в ефірі Суспільного Одещини, і в кожному випуску розказують ще й про свої традиції, звичаї та страви. Навчають глядачів та глядачок окремих виразів та розкривають значення відомих фразеологізмів, що увійшли в нашу щоденну культуру спілкування, але родом з інших етносів.

«З нагоди нашої системної співпраці з представниками таких національних спільнот, як болгарська, гагаузька, молдовська, а тепер ще й інші, ми почали такий проєкт, як “Колоритна погода”. Наші гості вестимуть погоду в національних костюмах і з окремими атрибутами національного вбрання, одним словом — буде яскраво і пізнавально. В області понад 45 зареєстрованих спільнот, на кожну спільноту — по тижню погоди. Представники спільнот дуже активні — це надихає!» — каже продюсерка Одеської філії Суспільного Олена Кваша.

Для комунікації з представниками зареєстрованих в Одеській області нацспільнот UA: ОДЕСА співпрацює з Департаментом культури, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини облдержадміністрації.


Перший тиждень проєкт «Колоритна погода» провела журналістка редакції нацменшин, авторка програми «Голос болгар» на UA: ОДЕСА Анна Терзівець, яка також розповіла багато цікавих фактів про життя та культуру болгарської спільноти.


Цього тижня прогноз погоди вестимуть представники польської спільноти, й розпочне його членкиня Одеського ім. Адама Міцкевича відділення Спілки поляків України Анастасія Стрельцова.

За словами головної режисерки ефіру Тетяни Гонтаренко, для неї це цікавий досвід, а створення цього проєкту дало набагато більше, ніж просто прогноз погоди на каналі — воно дало масу позитивних емоцій від роботи з командою.


Нагадаємо, UA: Суспільне мовлення — єдине медіа в Україні, яке постійно створює проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 року був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.

Команда Центру співпрацює з редакціями Суспільного, що виготовляють проєкти мовами нацспільнот в Ужгороді, Чернівцях та Одесі: координує та консультує їх. UA: ЗАКАРПАТТЯ створює телепрограми угорською, словацькою, ромською, русинською, німецькою та румунською. UA: ОДЕСА — гагаузькою, молдавською та болгарською. Команда UA: БУКОВИНА виготовляє проєкти румунською.

Поділитись
Зараз читають