Фахівці Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) засіяли поля із п’ятьма експериментальними сортами бавовнику. Перші паростки можна буде побачити за два тижні. Про це повідомили в Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації.
Загалом в Одеській області близько 10 підприємств виявили бажання засіяти невеликі експериментальні поля, аби визначити, наскільки цю культуру вигідно вирощувати у степовій зоні та який економічний потенціал вона матиме.
Як повідомили в сюжеті 7 каналу, площа посіву бавовни на цьому полі відносно маленька – лише 20 соток. Щодня спеціалісти інституту селекції слідкуватимуть за рослиною та вестимуть спеціальний журнал. Очікується, що вже в липні-серпні можна буде приблизно підрахувати цьогорічний врожай бавовни. І якщо результати дослідження будуть успішними – в регіоні вирощуватимуть бавовну в промислових масштабах.
Українські селекціонери впевнені, що поряд із вирощуванням традиційних культур на півдні України складаються максимально сприятливі ґрунтово-кліматичні умови для вирощування бавовнику. Особливо, в районах, які страждають від стрімкої зміни кліматичних умов, що призводять до посухи.
До відома. Бавовник — це однорічна культура з практично безвідходним виробництвом: з неї отримують волокно (до 40%) і насіння (60%), із якого виготовляють технічну олію, макуху для тваринництва, а стулки коробочок використовують, як біопаливо. Крім того, відходи бавовнику є стратегічною сировиною для виробництва оборонних засобів, оскільки бавовняна целюлоза використовується для виробництва пороху.