Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Заклади освіти Ізмаїльського району з 1 вересня переходять на дистанційне навчання: правило “двох стін” більше не діє

21 Травня 2024 11:15
Олександра Сергєєва
Заклади освіти Ізмаїльського району з 1 вересня переходять на дистанційне навчання: правило “двох стін” більше не діє

До ст. 32 Кодексу цивільного захисту України внесено зміни, через що відомий раніше принцип “двох стін” при повітряній тривозі більше не діє. Заклади освіти, які мають намір приймати дітей на очне навчання, зобов’язані мати повноцінні укриття. Яка ситуація складається у районі та скільки закладів працюватимуть з 1 вересня, розповіли в Ізмаїльській районній державній адміністрації. 

Найбільш критична ситуація склалася у Вилківській громаді, де більшість закладів не можуть забезпечити навчання в очному форматі з 01 вересня 2024 р. через відсутність відповідних укриттів. Необхідні укриття мають лише 2 дитячих садки, інші заклади будуть працювати дистанційно. Для вирішення ситуації розглядається можливість будівництва укриття для ОЗО «Вилківський ЗЗСО №1». 

У Кілійській громаді з 21 закладу освіти в громаді за очним форматом зможуть функціонувати лише 5 (3 школи та 2 дитячих садки). Всі інші заклади загальної середньої освіти та заклади дошкільної освіти перейдуть на дистанційну форму навчання. Громада не має коштів на будівництво захисних споруд, проте може придбати три модульні укриття.

В Ізмаїльській громаді у закладах освіти функціонують 14 найпростіших укриттів. Додатково на договірних засадах дві школи використовують поряд розташовані укриття. А ось 9 закладів освіти мають укриття за правилом “двох стін” і всі вони не зможуть працювати. 

У Саф’янівській громаді на даний час з 16 закладів загальної середньої освіти – 8 шкіл працюють очно, 8 – змішано у 2 зміни; 14 закладів дошкільної освіти працюють очно. Керівництво громади та ДСНС оглянули укриття і запланували ремонти та створення додаткових укриттів, а також планується будівництво нових укриттів для кількох закладів.

У Ренійській громаді на 1 травня 2024 р. за очним форматом працює – 11 ліцеїв та 2 філії, з них 9 ліцеїв та 1 філія з власними укриттями, інші 2 ліцеї та 1 філія на базі інших закладів освіти. З 10 закладів дошкільної освіти – 1 працює за дистанційною формою.  

З 1 вересня за очним форматом працюватимуть 9 ліцеїв та 2 філії, за дистанційною формою 2 ліцеї. З 10 закладів дошкільної освіти – 3 працюватимуть за дистанційною формою.

В Суворовській громаді функціонують 6 закладів загальної середньої освіти (найпростіше укриття мають – 4, протирадіаційне укриття – 2) та 6 закладів дошкільної освіти (найпростіше укриття мають – 2, протирадіаційне укриття наявне – 1, планується приєднати до закладу загальної середньої освіти – 1, планується встановити модульні укриття – 2).

Поділитись
Зараз читають