Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Як у Вилківській громаді вирішують питання безпритульних тварин?

19 Січня 2024 12:15
Валерій Гайдаржи
Як у Вилківській громаді вирішують питання безпритульних тварин?

У Болградській громаді за ініціативи журналістів газети «Дружба» та інтернет-видання «Махала» реалізується проєкт «Притулок для тварин в Болграді: від обговорення до дій». В рамках цього проєкту журналісти спільно з зооволонтерами намагаються вирішити проблему великої кількості безпритульних тварин на вулицях міста. Для цього наше видання вивчає досвід сусідніх громад та громадських зоозахисних організацій України. Нещодавно ми розповідали про роботу ГО “В добрі руки”, яка веде свою діяльність на Київщині. Сьогодні хочемо поділитися досвідом з сусідньої Вилківської громади. 

Журналіст інтернет-видання “Махала” поспілкувався з зооволонтеркою Вилківської громади Вікторією Мастеровою, щоб дізнатись про її багаторічний досвід в цій сфері, який можливо стане у нагоді болградським зоозахисникам.

Пані Вікторіє, розкажіть, будь ласка, як починалася ваша зоозахисна діяльність?

Наша команда почала свою активну діяльність приблизно у 2010 році. Кількість учасників нашої зоокоманди щороку змінювалась, найбільша кількість налічувалась близько 10 людей, але зараз, з початку повномасштабного вторгнення, наша команда, на жаль, зменшилась. Нас залишилось лише троє людей, але ми підтримуємо зв’язок із багатьма іншими зооволонтерами нашої громади, а це десь 15 осіб, дізнаємося що їм потрібно, якщо є можливість, відправляємо корма, так само якщо знаходимо транспорт для перевезення тварин по громаді, та за можливості проводимо стерилізацію для безпритульних собак та котів.

Як відбувається процес стерилізації?

Якщо тварина віддається в руки, то беремо її в руки та відвозимо її до ветеринара, якщо собака не дається в руки, то купуємо спеціальний снодійний гель, чекаємо доки подіє, і так відвозимо. Щодо транспортування, то це складніше питання. Якщо собака загалом безпритульний, то наша команда намагається знайти транспорт для перевезення, якщо це собака, за яким доглядає хтось із волонтерів, то вони самі знаходять транспорт для транспортування в клініку. 

Стерилізує всіх тварин державний ветлікар, а стерилізація тварини, залежно від ваги, коштує від 400 грн до 1200 грн. Відразу лікар робить безкоштовну вакцинацію від сказу, яку надає держава. Після цього тварині ставлять кліпсу. В нас є кліпсатор та ми постійно докуповуємо кліпси для цієї справи. Потім тваринку перетримуємо пару днів, це або у волонтерів десь, або якщо в них немає такої можливості, то тоді я їх беру до себе на перетримку, у мене є територія, яка підходить для цього. Здебільшого собак ми тримаємо 3 дні, бо ставимо антибіотик, а котів 7-10 днів. 

Також ведеться облік тварин, скільки простерилізували та вакцинували. Наприклад за минулий рік, завдяки донатам та внескам небайдужих мешканців громади, ми простерилізували близько 340 тварин, це і кішки, і собаки.

Як фінансується ваша діяльність? Чи є в місті програма підтримки вашої діяльності?

Здебільшого вся фінансова частина – це донати небайдужих людей, яким ми дуже вдячні. Якщо донатів не вистачає, то за можливості, ми самі скидаємося особистими коштами. Раніше були програми, наприклад за попередньої мерії, у 2014 році до нас приїжджала організація “Чотири лапи”, вони самі відловлювали, самі стерилізували безпритульних тварин, потім перетримували їх кілька днів і вивозили на те ж місце, де зловили. Більше з 2014 року жодних програм з відлову тварин не було. 

Як ви прилаштовуєте тварин? Чи є у вас соціальні мережі?

Ми використовуємо місцеві групи у Фейсбук це “Вилкове. Дошка оголошень”, там найбільше людей, така ж сама група є у Вайбері. Там ми поширюємо оголошення про тварин, які шукають дім. Є випадки, коли забирають, іноді з села приїжджають забирають, але це поодинокі випадки. Зараз прилаштувати тварину дуже складно, тому що багато людей виїхало, до того ж є випадки, коли люди виїхали, і залишили ще своїх тварин виживати.

Як ви отримуєте корми для тварин?

Річ у тім, що я маю контакти багатьох зооволонтерів, тож ми обмінюємося такою інформацією, зараз ми вже кілька разів отримували гуманітарний корм, завдяки зооволонтерам з Румунії, які збирають кошти на корм для безпритульних тварин України та завдяки Animalsos Odesa, які допомогли нам його отримати. Весь корм ми потім роздали по зооволонтерах, які годують бездомних тварин, але з обов’язковим фотозвітом.

Дякую за змістовну бесіду. Нехай вам щастить у вашій справі!

Фото: Вікторія Мастерова


Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст  є виключною відповідальністю районної газети «Дружба» і інтернет-видання «Махала» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу

Поділитись
Зараз читають