Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Ренійська міська рада виділила кошти на ремонт дороги Котловина-Плавні: роботи заплановані на цей рік

22 Липня 2023 17:03
Микола Григораш
Ренійська міська рада виділила кошти на ремонт дороги Котловина-Плавні: роботи заплановані на цей рік

Рішенням останньої сесії Ренійської міськради виділено 11 млн гривень як співфінансування на поточний ремонт цього року частини проїзної ділянки автомобільної дороги загального користування місцевого значення Ізмаїльського району Котловина-Новосільське на ділянці села Плавні Ренійської громади.

На побутовому рівні цю ділянку, яка має протяжність 12 км, називають просто – дорога Котловина-Плавні. Протягом дуже довгого часу вона не лише безпосередньо з’єднувала два сусідні села колишнього Ренійського району, а й через неї проїжджав транспорт у напрямку Ізмаїла. Наприклад, пасажирський автобус Котловина-Ізмаїл.

Проте вже кілька років прямі рейси з цього села до нового районного центру не здійснюються. З банальної причини: немає великого пасажиропотоку. А ті котловинці, кому все ж таки потрібно потрапити до «столиці» Придунав’я, добираються тепер маршруткою Владичень-Ізмаїл, яка проїжджає через Котловину.

У якому стані ця дорога? Кореспондент інтернет-видання «Махала» запитав про це сільського старосту Котловини Олександра Казани. За його словами, востаннє він проїжджав нею близько півроку тому, а якщо йому потрібно до Ізмаїла, то він добирається через Орлівку.

«Бо це, так скажемо, більш комфортно. І хоча цей маршрут довший на 30 км, часу витрачається стільки ж, як їхати через Плавні», – зазначив Олександр Казани. Що стосується поточного стану дороги, то вона, уточнив він, звичайна ґрунтова, в покритті якої трошки є щебінь. “Коли сильні опади, її зазвичай розмиває і на ній вже є розмиті місця, в які в дощ збирається вода і формуються великі калюжі”, – додав староста.

Нагадаємо, що дорога Котловина-Плавні була в центрі уваги і останнього скликання Ренійської районної ради, депутати якої неодноразово порушували питання про її незадовільний стан. На ній утворилися такі ями, що водії згаданого вище пасажирського автобуса на Ізмаїл відмовлялися виходити на маршрут. Вважали за краще не користуватися цією дорогою і багато котловинців, які мають особистий транспорт: робили коло через Нагірне та Орлівку, аби не «вбивати» свої авто на цій проблемній ділянці.

Що цікаво, у березні 2019 року навіть було розпочато ремонт цієї дороги. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив голова тодішньої Ренійської райради Олег Зуєв. За його інформацією, що була опублікована і в місцевих ЗМІ, Службою автомобільних доріг Одеської області проведено тендер на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Ренійського району. За результатами тендеру ТОВ «Євродор» розпочало роботу з експлуатаційного утримання автомобільної дороги Новосільське-Плавні-Котловина, а план фінансування на перший місяць становив 300 тис. грн. 

Поділитись
Зараз читають