Інтернет-видання Бессарабії

Переселенці та ренійська сімейна медицина: чи потрібно переукладати декларації?

24 Червня 2023 17:03
Микола Григораш
Переселенці та ренійська сімейна медицина: чи потрібно переукладати декларації?

На сьогодні, згідно з інформацією Ренійської міськради, на території громади проживають не менше 4 тисяч переселенців, які за потреби можуть звертатися за послугами до місцевих сімейних лікарів. Чи необхідно при цьому переукладати декларацію? На це та інші питання журналіст інтернет-видання «Махала» попросив відповісти головного лікаря Ренійського центру первинної медико-санітарної допомоги Сергія Федоровича Георгіу.

— Медична допомога у Ренійській громаді надається всім громадянам без обмежень. Якщо за нею звертаються внутрішньо переміщені особи, сімейний лікар яких залишився в іншому місті, допомогу надасть будь-який інший сімейний лікар. Таким чином, не має жодного значення, чи є у приїжджих декларації з нашими лікарями чи ні, вони приймають кожного, хто до них звернеться. Крім того, ми планово оглядаємо пацієнтів, проводимо вакцинацію як дітей, так і дорослих, а також виписуємо безкоштовні ліки згідно електронних рецептів за програмою «Доступні ліки».

– Внутрішньо переміщені особи, оскільки залишили місце проживання та не мають змоги відвідувати своїх сімейних лікарів, переукладають свої декларації у нас?

– Так, переукладають, але небагато людей. Тому що вони сподіваються повернутись додому, коли війна закінчиться. Ми зі свого боку, звичайно, пропонуємо укласти декларації з нашими сімейними лікарями, але жодною мірою не наполягаємо на цьому і таких умов ні перед ким не ставимо.

– Чи отримує центр сімейної медицини гуманітарну допомогу та від кого? Що вона є?

– Коли розпочалася війна, її було дуже багато. Наразі ми продовжуємо її отримувати, вона йде, зокрема, й по лінії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Ще нам допомагає така організація, як Міжнародний медичний корпус. Раніше ми отримували лікарські препарати найпершої необхідності. Досить багато було дезінфікуючих засобів. Крім того, нам надали гарні меблі: столи, стільці, шафи. На третьому поверсі будівлі поліклініки, де знаходиться Ренійський ЦПМСД, встановлені зручні лавки для пацієнтів.

– Як ви оцінюєте епідеміологічну ситуацію в Ренійській громаді щодо захворюваності на ковид, кір?

– Ситуація стабільна, випадки захворюваності на коронавірус є, але поодинокі і в легкій формі. Випадків інфікування кіром, слава Богу, немає. Профілактичну роботу ми проводимо, вакцинація від ковида проводиться згідно з графіком, затвердженим міністерством охорони здоров’я України. Здебільшого тих, хто виїжджає за кордон, та тих, кому потрібна бустерна вакцина.

– Сергію Федоровичу, на завершення хотілося б запитати, чого ваш центр потребує зараз найбільше?

– Ми потребуємо молодих фахівців-лікарів. Коли є молоді фахівці, нічого іншого не потрібно, можна спокійно передавати їм досвід старшого покоління. Тим більше, що наші лікарі з досвідом і дуже хочуть, щоб їм прийшла гідна зміна.

Поділитись
Зараз читають