Експертна комісія Українського інституту національної пам’яті розглянула звернення щодо збереження назв населених пунктів Тарутинської і Бородинської громад та дійшла висновку, що їх збереження неможливе. Про це “Махала” дізналася від місцевого активіста Віктора Гангана.
Таке рішення зумовлено тим, що назви Бородино, Тарутине, Березине, Малоярославець Перший, Малоярославець Другий, Красне та Нове Тарутино належать до символів російської імперії, тому подальше функціонування цих найменувань є пропагандою російської імперської політики.
Зокрема, смт Бородино названо на честь Бородинської битви, що відбулася у 1812 році між армією французького імператора Наполеона І Бонапарта та російською армією під командуванням генерала від інфантерії Михайла Голенищева-Кутузова, що ввійшла в історію як найбільша битва франко-російської війни 1812 року. День Бородінської битви в Російській Федерації внесено до переліку Днів воїнської слави Росії.
Смт Тарутине та Нове Тарутине названі на честь однієї з подій франко-російської війни 1812 року – переможної Тарутинської битви.
Смт Березине отримало назву на честь битви, що відбулася у 1812 роціпід час переправи французьких військ через річку Березину, де Наполеон втратив більшу частину своєї армії.
Села Малоярославець Перший та Малоярославець Другий отримали свої назви на честь битви біля села Малоярославець Калузької губернії, де відбувалися битви між військами Наполеона Бонапарта і Кутузова в 1812 році.
Село Красне отримало свою назву на честь битви під Красним, що відбулася між військами Наполеона Бонапарта та російською армією. Під Красним війська Наполеона зазнали важких втрат та вимушені були продовжити відступ.
Тож, згідно з рішенням комісії, не зважаючи на небажання мешканців та навіть не беручи до уваги звернення бессарабських німців, які підтримали збереження назв, населені пункти мають бути перейменовані.