Місцевий активіст Віктор Ганган оприлюднив допис, у якому повідомив, що має намір оскаржувати рішення щодо перейменування чотирьох населених пунктів громади у суді. Судовий процес розпочнеться, коли документи стосовно зміни назв надійдуть із Кабміну до Верховної Ради.
Як зазначив Віктор, рішення Українського інституту національної пам’яті щодо неможливості залишити старі назви має лише рекомендаційний характер.
«Думка експертів УІНП – ще не порушення наших прав. Це просто рекомендації, не більше. Наше з ними листування – лише необхідний етап підготовки документів для майбутніх судових засідань. Фахівці інституту не змогли відповісти на жодний з аргументів, які їм були спрямовані як питання. Вони просто вкотре надали нам історичну довідку про створення німецьких колоній у Буджаку. Це ми знали і без експертного висновку. Загалом, помилки, відсутність виразної аргументації та формальний підхід до нашої дискусії з боку УІНП вкотре переконує нас у правоті зайнятої позиції. Тому можна це оскаржувати це рішення у суді. І ми це зробимо», – повідомив активіст.
Нагадаємо, мешканці Тарутинської громади тривалий час борються за право залишити без змін назви чотирьох населених пунктів – Тарутине, Березине, Малоярославець Перший та Малоярославець Другий.
Ініціативна група на чолі з Віктором Ганганом навіть підготувала та направила до Українського інституту національної памʼяті аргументоване прохання виключити з Переліку населених пунктів, назви яких містять російську імперську символіку, населені пункти Тарутинської громади. До заяви навіть додали лист від членів Товариства бессарабських німців у Німеччині, які також висловились проти зміни назв.
Експертна комісія Українського інституту національної пам’яті розглянула звернення щодо збереження назв населених пунктів Тарутинської й Бородинської громад та дійшла висновку, що їх збереження неможливе.
Влада громади майже змирилася із цим рішенням та попросила мешканців надсилати свої пропозиції нових назв для населених пунктів, адже боротися далі немає сенсу. Більшість мешканців бойкотувала громадські обговорення та не з’явилася на них.
«На жаль, на слухання 14 грудня до Тарутинського Будинку культури прийшло надто мало людей, інакше ви знали б, що ініціативна група зі збереження нинішніх назв наших сіл та селищ твердо вирішила йти до кінця, використовуючи всі можливості», – написав з цього приводу Віктор Ганган.
Тож, боротьба мешканців триває. «Махала» й надалі слідкуватиме за розвитком подій.