Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Спалах сказу в Болградському районі: захворювання зафіксовано у домашньої тварини

16 Січня 2024 14:35
Ганна Ковальова
Спалах сказу в Болградському районі: захворювання зафіксовано у домашньої тварини

У селі Садове Теплицької громади зафіксовано випадок сказу у домашньої кішки. Болградська районна державна надзвичайна протиепізоотична комісія оголосила домогосподарство неблагополучним до сказу тварин. Про це повідомила Болградська районна державна адміністрація.

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу, який викликає своєрідний енцефаліт зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. Якщо постраждалому своєчасно не надати кваліфіковану медичну допомогу, він помре.

Як захиститися від сказу:

Найпростіший захист – уникнення контакту з інфікованими тваринами. Треба уникати будь якого контакту, а за можливості уникати зон, у яких вони можуть мешкати. 

Для недопущення сказу тварин необхідно щорічно, відповідно до графіку, робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку,  звернувшись до лікарень ветеринарної медицини.

Статистика

Близько 40% жертв укусів імовірно скажених тварин – діти віком до 15 років. Роз’яснюйте дітям про необхідність уникнення контактів з дикими та безпритульними тваринами.

Поділитись
Зараз читають