Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Що таке телемедицина та як це працює в Болградській лікарні (відео) 

21 Листопада 2023 17:15
Софія Чебан
Що таке телемедицина та як це працює в Болградській лікарні (відео) 

Болградська центральна районна лікарня поповнюється новими технологіями та молодими спеціалістами. Це говорить про те, що медицина в районі виходить на новий рівень. Мешканці Болградщини неодноразово зверталися до інтернет-видання “Махала” з проханням роз’яснити, що таке телемедицина та як вона працює в Болградській ЦРЛ. Тому журналісти видання звернулися до генерального директора медичного закладу Віктора Дішлі, який розказав та показав процес надання послуги. 

“Болградська центральна районна лікарня одна з перших районних лікарень в Одеській області, де з’явилася телемедицина. Цей проєкт діє з 2018 року та продовжує свою роботу й сьогодні”, – розпочав Віктор Дішлі.

Що таке телемедицина? 

Телемедицина – це можливість отримати консультацію спеціалістів з області, або консультацію вузького спеціаліста без витрати часу та грошей на дорогу в Одесу чи інше місто країни. В Болгарській лікарні цією послугою можуть скористатися хворі, які перебувають на стаціонарному лікуванні та хворі в тяжкому стані. Консультація проходить за допомогою відеозвʼязку з лікарями Одеської обласної лікарні. 

Як проходить процес надання послуги?

Спочатку ми скануємо всі дані хворого. У спеціальну електронну форму вводяться результати аналізів та інформація щодо стану людини (висновки лікарів, лабораторних та інструментальних обстежень). Потім замовляється консультація планова або невідкладна. 

Окрім цього існує можливість замовити консультацію декількох спеціалістів одночасно. Буває, що ми проводимо телеконсультацію та обговорюємо лікування з приводу одного хворого одночасно з хірургом, анестезіологом, урологом, кардіологом. Також це залежить від мети, яку ми переслідуємо. Це може бути консультація з метою корекції лікування хворого або з метою переведення його до обласної лікарні.  

По завершенню телесеансу лікарі надають висновок, в якому вказують конкретні дії щодо корекції лікування хворого або свідчення до переведення в іншу лікарню. 

Чи потрібно платити за телеконсультацію? 

Для хворого, який перебуває на стаціонарному лікуванні, ця послуга надається безкоштовно. Окрім цього, людині не потрібно їхати до Одеси та витрачати час й кошти на дорогу.

Скільки таких консультацій ви проводите на місяць? 

Все залежить від кількості хворих у важкому стані у лікарні. Це може бути чотири консультації на день, може бути десять консультацій на тиждень, а може бути по одному хворому щоденно. В середньому десь від 15 до 20 консультацій на місяць ми проводимо через телемедицину.

Поділитись
Зараз читають