Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В селі Табаки оригінально відзначили Різдво (Фото, відео)

27 Грудня 2023 14:47
Валерій Гайдаржи
В селі Табаки оригінально відзначили Різдво (Фото, відео)

В селі Табаки відбулася зустріч “Різдво у колі друзів”. Організатором заходу виступили комунальний заклад “Центр культури і дозвілля” Табаківського клубу і музей “Народна къща”. Про це повідомляє інтернет-видання “Махала”.

Головною подією заходу стали виступи місцевих артистів: група “Табашко коледарче” продемонструвала болгарський обряд “Колада”, проспівавши обрядові пісні рідного села, а учасники театрального гуртка “Перевтілення” показали український обряд ”Вертеп”, виконавши обрядові пісні, які пов’язані з цим святом. 

На заході також була присутня доглядачка Табаківського музею “Народна къща” Парасковія Цоєва, яка розповіла про те, як зустрічали Різдво та колядували в селі Табаки. За її словами, це свято очікував кожен мешканець села. Колядники перед святом розучували різні колядки, а потім на свято збиралися й колядували. Здебільшого “дружини” складалися за місцем проживання, кожна вулиця мала свою “дружину” колядників. Однією з головних цікавинок було те, що на кожне ім’я господаря хати, де колядували, була обрядова пісня. 

“Треба зазначити, що в селі Табаки в усі часи традиція колядування жила, тому в народі збереглися старовинні болгарські колядки. Ми з учасниками групи “Табашко коледарче вже 4 роки поспіль, протягом листопада та грудня, займаємося збором та вивченням наших місцевих колядок. Цього року Наталя Анатоліївна додала й український звичай “Вертеп”. Хочу висловити вдячність дітям, які взяли участь в цьому заході. Ви продовжуєте добрі традиції наших предків та об’єднуєте болгарську та українську культуру. Я пишаюсь вами! Молодці!

А також хочу подякувати людям, які допомогли організовувати цю зустріч та стали спонсорами солодких подарунків діткам. Різдвяні традиції в Табаках житимуть, доки ви в нас є, дорогі односельці та ваші чудові дітки. Дякую усім!”- розповіла Парасковія Цоєва.

Окрім цього організатори заходу розіграли безпрограшну лотерею з різними подарунками.

“На заключення заходу розіграли лотерею з подарунками, номерки  були  зі смачними смаколиками які  власноруч приготувала Парасковія Іванівна. Вийшов теплий вечір у колі друзів який об’єднав болгарську і українську культури! Хай Господь вас Благословить і дарує мир в Україні і душі!” – прокоментувала культорганізатор КЗ «Центр культури та дозвілля» Табаківського клуба Наталія Волошина.

Нагадаємо, раніше інтернет-видання “Махала” вже розповідало про етнографічну кімнату села Табаки, яку планують перетворити на музей “Народна къща”.

Фото: КЗ “Центр культури та дозвілля” Табаківський клуб Болградської міської ради

Поділитись
Зараз читають