Почути думки один одного та об’єднатися для добрих справ – основна ціль заходу, на якому зібралися освітяни, лікарі, волонтери, переселенці, керівництво районної військової адміністрації, представники структурних підрозділів міської ради, підприємці та служителі церков з усього Болградського району.
Довідка. Перший молитовний сніданок відбувся в 1953 році у США. В Україні цю традицію перейняли понад 10 років тому. Він проводиться як на загальнонаціональному рівні, так і в невеликих містах.
“Молитовний сніданок в Болграді – це дуже важлива подія для району, тому що тільки об’єднавшись в молитві, діях та спільних планах ми зможемо зробити наш район кращим та допомогти країні у відновлені”, – каже Світлана Бербат, організаторка молитовного сніданку.
Упродовж всього заходу люди мали можливість знайомитися один з одним. Від учасників заходу лунали молитви за Україну, перемогу, захисників, родини, дітей, лікарів, волонтерів, врожай та владу. Почесним гостем молитовного сніданку в Болграді був Даг Бьорлі, співголова оргкомітету Національного молитовного сніданку США.
«Для мене Україна – другий дім. Впродовж 57 років я відвідую в Україні молитовні сніданки, тому я дуже тішусь тим, що ця гарна традиція збиратися за спільним столом заради молитви розповсюдилася по всьому світу і в Україні зокрема», – підкреслив у своїй промові Даг Бьорлі.
Також у молитовному сніданку взяли участь й переселенці, які обрали Болградський район для спокійного та тихого життя після пережитих страшних обстрілів. Олена Ільчук неодноразово була героїнею наших публікацій. Вона з родиною приїхала до Болграда з Бахмута.
“Лютий став для багатьох місяцем випробувань та болю. Пам’ятаю, як ми з донькою бігли, не знаючи, що нас чекає там, у невідомості. Але я пам’ятаю, як нас зустрів Болград, квітучою зеленню, посмішками людей та гостинністю. Ми вдячні всім, хто допоміг та підтримує до цього часу”, – каже Олена Ільчук.
У ході зустрічі слово надавалось багатьом присутнім, серед них люди, які знають про війну не з чуток. Це капелан ЗСУ Олександр Чоков, який побував в полоні майже 2 місяці.
“З початку військової агресії Росії я служу в лавах Збройних сил України. Пробув у російському полоні майже 2 місяці і можу сказати, що цей період життя для кожного служителя та військового – виклик віри та довіри до Бога. Це були дуже важкі дні в полоні, я дуже радію, що сьогодні я маю можливість взяти участь у цьому важливому заході, бо саме молитва допомагає триматися та не падати духом”, – сказав Олександр Чоков.
Додамо, що музичні номери дарували в цей день тріо «Консонанс» КЗ «Центр культури та дозвілля» Болградської міської ради.