Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Про якість води та холерний вібріон: що розповіла керівниця відомства в Болграді

09 Серпня 2023 11:05
Тетяна Терзі
Про якість води та холерний вібріон: що розповіла керівниця відомства в Болграді

В серпні в Болграді через високі температури та низький рівень води в озері Ялпуг зазвичай спостерігалися проблеми з якістю питної води в Болградському водопроводі. Яка ситуація цього року? Це питання ми поставили директорці Болградського районного відокремленого підрозділу ГУ «Одеський ОЦКПГ МС України» Світлані Фіногеновій.

«Вода в  Болградському водопроводі цього року краща. Нижче показники жорсткості, в нормі – кольоровість та каламутність. Але з сухим залишком вода поки не вийшла на норму, тому я не можу сказати, що вона відповідає всім вимогам питної води», – відповіла Світлана Фіногенова.

Враховуючи, що в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику, поширюють фейки про ніби-то холеру в Одесі, ми не могли не поставити питання щодо холерного вібріона в болградській воді.

«У нас жодного разу не висівався холерний вібріон, незважаючи на високі температури. Минулого року був. У цьому – ні. Одна з причин покращення якості води у тому, що піднявся рівень води в озері. Можу наголосити, що ні в Одесі, ні в Миколаєві – ніде холери немає. Цього року у Болградському районі навіть практично не спостерігаються кишкові інфекції. Сьогодні 1-3 особи на день із кишковими інфекціями, які ми фіксуємо, на 140 тисяч населення Болградського району – це дуже низький показник. За літні місяці немає ні дизентерії, ні сальмонельозу. Ситуація стабільна», – запевнила Світлана Фіногенова.

Поділитись
Зараз читають