Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Двоє мешканців Болградської громади постали перед судом за браконьєрство на озері Ялпуг

13 Листопада 2023 11:01
Олександра Сергєєва
Двоє мешканців Болградської громади постали перед судом за браконьєрство на озері Ялпуг

Днями відбувся суд на двома мешканцями села Виноградівка, які у травні поточного року за допомогою заборонених знарядь лову наловили риби та раків на суму понад 60 тисяч гривень. Про це «Махала» дізналася з судового реєстру.  

Чоловіки, знаючи про нерестову заборону, проігнорували вимоги законодавства та вирушили на озеро, аби наловити риби, яку потім хотіли продати. 

На воду вони вийшли на гумовому човні та за допомогою сіток виловили 4 сазана, п’ять окунів, 6 карасів та 6 раків. Такий, здавалося б, невеликий улов, держава оцінила у 60 112 гривень.

Під час судового засідання підсудні розповіли, що вони не браконьєри, а просто прийшли зайнятися риболовством з вудками, аж раптом побачили чиїсь сітки та вирішили спробувати зловити з їх допомогою декілька риб. 

Один з підсудних, який має на утриманні трьох неповнолітніх дітей, сказав, що риба йому була потрібна, аби нагодувати родину, оскільки постійної роботи він не має, а в той час навіть підробіток в нього не було. Тому, знайшовши сітку, він вирішив скористатися нагодою та з її допомогою наловити побільше біоресурсів. 

За його словами, про те, що в той час діє заборона на вилов риби у звʼязку з нерестом він знав, але те, що сітки він поставив у забороненому місці, йому не було відомо. Визнав, що скоїв правопорушення свідомо та обіцяв ніколи більше не порушувати Правила вилову водних біоресурсів.

Інший обвинувачений підтвердив слова свого друга та попросив не карати їх занадто суворо. 

Суд дослухав сторону обвинувачення та покази підсудних та дійшов висновку, що обмежувати волю чоловіків не має сенсу, адже вони не несуть небезпеки для громадськості. Тому суд звільнив їх від відбування покарання та призначив іспитовий строк тривалістю один рік. 

Човен, сітки та вудочки, що були заарештовані під час затримання чоловіків, вилучено на користь держави. 

Крім того, з обох чоловіків суд визначив стягнути по 160 гривень судового збору, а також зобов’язав відшкодувати державі 60 112 шкоди, яку вони нанесли своїми діями.

Поділитись
Зараз читають